Toplam yorum: 1992718
Bu ayki yorum: 23919

E-Dergi

Aliye_87 tarafından yapılan yorumlar

16.10.2019

Kitabın hacmi, kolay okunurluk açısından bir rahatlık sunsa da, olaylar arasındaki geçişlerin hızı, hikayeye yoğunlaşmayı pek müspet etkilemiyor. Yine de ilginç bir hikaye idi. Samih Rıfat'ın başarılı çevirisi ile.
14.10.2019

Cemal Süreya'yı Cemal Süreya yapan şiirler demeti.. Bu şairin ayrı bir büyüsü var ve aşkı hiç kimse onun kadar içten, tutkulu ve samimi bir şekilde anlatmıyor. Böylesine derin bir şairin tüm eserleri zevk verir.. YKY'ye teşekkürler.
03.10.2019

Vehhabilikten Şii mezhebine dönen bir alim olan İsam el-İmad'ın söyleşilerinin kitap haline çevrildiği bu eser, bu istibsarın delillerini tarihsel vakalar ve nasslarla ispatlamış ve bu konuların değerlendirilmesinde adalet ve insaf ölçüsünü konunun muhataplarına hatırlatmıştır. Bu haklı soruların akabinde de İsam el-İmad'la yapılan bir röportaja da değinilmiş olup bu röportajda Yemen ve Zeydi şiiler hakkında önemli bilgiler de aktarılmıştır. Bu konuların özünü, direkt olarak bu (Vehhabi) ekollerde yetişmiş ve bir zamanlar kendisinin de bu itikat üzere olduğu kimselerden öğrenmek ve tahlil etmek şüphesiz bu konuları tarafsız perspektiflerden incelemek isteyenler için büyük kazanç olacaktır.