Toplam yorum: 2330896
Bu ayki yorum: 547

E-Dergi

hasbektas tarafından yapılan yorumlar

06.02.2010

Casus romanları meraklılarının asla ihmal etmemesi gereken bir kitap. Elinizden bırakamayacığınızdan eminim. Sıkılan okuyucu olursa köstebekten önce casus romanları okumayı bırakmalıdır.
26.04.2008

Tam 42 yıllık okur olarak, bu güne kadar kitaplara harcadığım parayı hiçbir alanda harcamadım. Satın aldığım ama beğenmeyip okumadığım kitaplar olmuştu.. ilk kez bir kitapa verdiğim paraya üzüldüm.
Samimiyetten uzak, Atatürk'e dil uzatma amacı güden ancak bunu arkadan dolanarak ve hatta suret-i haktan görünerek yapmaya çalışan bir yazar. İstiklal savaşımızda; Utanmasa Atatürk'ün etkisinin Kazım, Rauf, İsmet, Refet, Fevzi Ali Fuad Paşalar kadar olduğunu söyleyecek ama cesaret edemiyor. Düşünsenize İngilizler Türklerin komünist olmasından korkuyorlarmış. Hani okuyucuya neredeyse Türkiyeyi istilacılar kurdu diyecek. Diyelim ki cumhuriyet tarihimiz Atatürk'ü gerektiğinden fazla yüceltti. Ve diyelim ki İstiklal Harbimize katkısı bize öğretilenler kadar yüksek değildi. Öyle olsun. İyi de 70 yıl önce ölmüş bir insanın yüceliğini ve etkisini biraz aşağı çekmekle kim ne kazanacak? Bunu neden yapıyorlar? Bu insanların dertleri ne? Ne yapmış onlara Atatürk?
Bu kitabı kitaplığımdaki diğer kitaplardan uzak bir yere koydum. Kitaptaki hasta ruh diğerlerine sirayet edebilir. Zira hastalık bulaşıcıdır .
Ancak, Yazar'ın " bu kitabı para kazanmak için yazdım" demesi halinde söyleyecek birşeylerim olur ama onlar da pek fazla olmaz. Hoşgörebilirim.
Bazı güçlerin nasıl sinsi sinsi çalıştıklarını görmek açısından mutlaka okunması gereken bir "sayfalar topluluğu".
Hasan BEKTAŞ
23.04.2008

Dış dünyada saygın bir devletten AB ve ABD'nin şamar oğlanına nasıl döndüğümüzü..
Saygın devlet adamlarımızın bırak devlet adamı olmalarını, adam bile olmaktan ne kadar uzak olduklarını...
Küçük çıkarların ulusumuzun çıkarlarına nasıl tercih edildiğini...
Pastadan pay kapmak uğruna gerdan kıranların, bel bükenlerin, el etek öpenlerin riyakarlıklarını..
Görmek istiyorsanız demokrasi tarihimizin çok kısa bir bölümünü anlatan bu kitabı mutlaka ama mutlaka okumalısınız.
23.04.2008

Çocuklara okumayı sevdirmek, yaşananlardan ders almalarını öğretmek mi istiyorsunuz? Orhan veli'nin kaleminden La Fontaine yeter. Orhan veli ile La Fontaine iki kat daha güzel.
23.04.2008

Çocuklarınıza okumayı sevdirmek istiyorsanız işte hayır diyemeyecekleri bir kitap. Düzyazı değil şiir halinde oluşu da çocukların çok hoşuna gidiyor( kendi çocuklarımda gördüm).
Üstelik Türkçeyi diğer dillerden üstün kılan özelliklerini de katmış şiirlere Orhan Veli.