Toplam yorum: 2.394.619
Bu ayki yorum: 23.226

E-Dergi

fikriacip tarafından yapılan yorumlar

06.05.2013

İşin açığı hep merak ettiğim bir eserdi. Nisan 2013 itibariyle okumuş bulunuyorum. Ancak daha fazla ödeyerek başka bir çeviriyi ve başka bir yayınevini almış olmayı isterdim. Eserde insan unsurunun bana göre nefs de diyebileceğimiz kısmen fizikötesi birtakım dürtülerle düştüğü soysuzluk çarpıcı kelimelerle anlatılmış. İyimser doğu kıssalarına alışmış biri için fena sayılmayacak bir sonla biter. Bu da bir başka tesellim. Okunmasını tavsiye ederim.
06.05.2013

Kitaba başlarken büyük beklentilerle başladığımı kitabı bitirince anladım. Kafamda tam bir hikaye oluşmadığı gibi asıl itibariyle bir mesnevi olan hikayenin türüne de bir âşinalık sağlayamadım. Yazarın çevirisiyle alakalı bir sorun olduğunu düşünüyorum. Evet eserden içeriğe dair bir izlenim edinmek mümkün; ama hikayeyi sevmek bana göre pek mümkün değil. Esere değilse bile çevirmene bir önyargım oluştu diyebilirim.
04.05.2013

ilk kitap oldukça keyifli. fakat dilinin orijinal olması ciddi bir sıkıntı. eski kelimelerle arası iyi olan biri olarak ben bile dilin kısmen de olsa sadeleştirilmemiş olmasına anlam veremedim. ikinci kitap ölüm bir kurtuluş mudur ise devrin sosyal ve bireysel problemlerine intihar sorunu üzerinden çok gerçekçi bir bakış geliştirmiş. fakat keyifli olduğu söylwnwmwz. ancak ilgilisi için dikkate değer bir kitap.
26.05.2010

Edebiyatımızın bu yitik ismini üstelik çok ucuz tarife tanımak şansını yakaladım. Kuvvetli nefesi olan bir şair. İçeriden tanımak gerektiğini düşünüyorum.
24.05.2010

Kızım için almıştım. Bir satranç ustası olmadı belki; ama ihtiyaç duyabileceği kadar detayı öğrendi.