Toplam yorum: 2330896
Bu ayki yorum: 547

E-Dergi

Fatih TÜRKMEN tarafından yapılan yorumlar

27.02.2010

Güzel bir otobiyorafi olmuş.Yer yer tekrarlar var. Kitap kapağı tasarımı daha iyi olabilirdi.Yeni kitap ve yazar öğrenmek için iyi bir kaynak olduğunu düşünüyorum.Kısaca Buket hanım üretken bir yazar...
25.12.2009

Bu yazarın okuduğum ilk kitabıdır. Akıcı bir anlatımla sohbet üslubuyla yazlı olması okunabilirliği kolaylaştırmış. İnsan eğitimi , kişilik ve karakter kazandırma konularını işliyor. Doğan Bey'in başından geçen güzel anı ve gözlemleri var. Ama ben bazı bölümleri yetersiz ve gereksiz buldum. İlmi düzeyde ve gözlemlemeler arası gelgitler olmuş. Ama okunabilecek bir kitap diye düşünüyorum.
25.12.2009

Don Kişot gerçekten dünya edebiyatında bir başyapıttır. Okuduğum kitap bu kitabın suyunun suyunun suyudur desem doğru ifade etmiş olur muyum bilmiyorum.? Aslında biz insanoğlunun her birerleri muhakkak hayatının bir bölümünde ya da bir anında Don Kişotluk yapmışızdır. Yel değirmenlerine şavaş açmısızdır. Biraz da bu kitap gerçek insanın kurgu yanını anlatıyor. Bu kitap okunmalı ve okutulması gereken bir başyapıttır.
20.12.2009

Henry Miller'in ilk kitabı oldu benim için. Kitapta cümleler kısa kısa ve türlü türlü konu ve düşüncelere atlıyor. Size ne söylemek istediğni bekliyorsunuz ama bir türlü bulamıyorsunuz. Bazen başyapıt nitelemelerine inanmamak lazım. Bir kitabın iyi ya da kötü olduğu nitelemesine okuduktan sonra karar vermeliyiz. Karar: bu kitabı yeterli derecede okunacak bulmadım.
14.12.2009

Açlık romanı ile sevdim Knut Hamsun'u.Sonra bu kitabını okudum hayal kırıklığına uğradım.Karşılıksız bir sevginin okura ızdırap veren dramını konu ediniyor.Bunun yanında çok farklı kişiliklere bolca yer verilerek kitap iyice sıkıcı hale getirilmiş. Neyse benim düşüncem budur. Bu kitap Açlığın eline su dökemez...