Toplam yorum: 1960240
Bu ayki yorum: 23939

E-Dergi

böcük bey tarafından yapılan yorumlar

29.01.2014

bu kitabı yine bir william plank kitabı olan "varlık ve nietzsche"deki düşüncelerin kuantum fiziği bağlamında çeşitlendirildiği bir kitap sanarak aldım Oysa, MİTRA YAYINEVİ kitap üzerinde hiç bir açıklama yapmaksızın aynı eseri iki farklı isimle basmış. Üstelik iki kitap da aynı zaman diliminde satışta...Ezcümle, bu kitaplardan birini aldıysanız diğerini almanızın bir anlamı yok, tabi aynı kitaptan iki tane elinizde bulunsun istemiyorsanız.
02.01.2011

Eseri edinmek isteyenlere uyarıdır! bu kitap isteme ve tasarım olarak dünya'nın tam metnini içermemektedir. yazar kitaba yazdığı ön sözde "ilginç" bir karar alarak; kant, fiche, schelling, hegel gibi büyük isimlerle schopenhauer'in hesaplaşmalarını çevirmediğini belirtiyor. kitabı almadan önce bu durumdan haberim olsa idi kesinlikle kitabı edinmezdim... yazı puntosu görece küçük olduğu için metnin tamamının çevirilmemiş olabileceğinden kuşku duymamıştım, bu puntoyla yazılan 317 sayfada tüm metnin çevirisi yapılmıştır diye düşünmüştüm..yanılmışım.. ayrıca baskıyı hiç beğenmedim, karınca duası gibi doldurmuşlar küçücük sayfaları...
09.07.2010

putların alacakaranlığı heiddegerin nietzscheye ucundan dokunduğu metinlerden biridir. heiddegerin nietzschedeki iki dünyayı tersyüz edişilini tespit ettiği yazmaları içinde bulunduran bu kitap, dual/tepkisel düşünüşün ipliğinin pazara çıkarıldığı önemli bir eserlerden sadece bir tanesidir.
09.07.2010

nietzsche üzerine küçücük bir dev yazma..deleuze'ün nietzschesi ile birlikte büyük filozofun frekansını yakalayan nadir çalışmalardan biri olduğunu düşündüğüm bu "kitapçık" tekrar tekrar okunmayı hakediyor.
09.07.2010

foucault'nun dillendirmek isteğinde olduklarını kısıtlı zamanda ortaya koymak durumda olması yüzünden çoğu kez bir iki cümle ile geçiştirmeler yapmak zorunda kaldığı bir "tartışma" olmuş. chomsky'nin ise söylediği "yeni" birşey yok, aydınlanmacı çizgide yol almaya devam ediyor.her halükarda bu büyük kabul edilen iki ismin diyaloglarını okumak ilgi çekici...