Toplam yorum: 1954748
Bu ayki yorum: 18439

E-Dergi

OsmanZeki tarafından yapılan yorumlar

27.12.2009

kitabın isminde ilüzyona aldanmadığınız takdirde güzel yazıları içeren fakat içerik olarak kendisini tekrar eden konuları içeren bir derleme.
27.12.2009

Manifesto'nun bu çeviri Almanca aslından yapılmış ve yoğun bir emek verilerek diğer çevirilerin çoğunda baz alınan İngilizce metin ile farklı olan noktalar dipnotlarda belirtilmiş.Okurken dipnotlarla boğuşmak sıkıcı gelebilir belki ama titiz okuyucunun daha önce okuduğu çevirileri tam saymaması gerekir bence.Örneğin İngilizce metinde "modern devletin yürütmesi" olarak yazılan ve pek çok çeviride dilimize bu şekilde aktarılan ifade almanca orijinalinde "modern devlet iktidarı" yazılmış. Buna benzer çok örnek var. Değerlendirmek gerekir.Ayrıca, Marx ve/veya Engels tarafından çeşitli dillerdeki baskılara hazırlanmış 7 ayrı önsöz de kitaba dahil edilmiş.
27.12.2009

istihbarat ve terör oyunları tavsiye üzerine okudum..iki arada bir derede kalmış bir kitap.. kitabın bir bölümü güzel ama diğer bir bölümünde sanki biraz demogoji yapılmış gibime geldi..yinede verdiğim paranın karşılığını aldım sayılır...
27.12.2009

hz.Ali nin liderlik sırları çok aciz ve basit.
alçak gönüllülük ve azim.. işte bu kitapta bir insanda olması gerekn özellikler hikayelerle belirtilmekte
tavsiyem okumanızdır...
27.12.2009

türkiyenin daha bu piyasaya açık olmamasından dolayı çok fazla talep görmeyen bir kitap olabilir ama yazar bu kitabında a dan z ye herşeyi belirtmekte..
forex dünyasına girmek isteyen kişilerin bu kitabı okuduktan sonra girmelerini şiddetle tavsiye etmekteyim..
türkiye de belirli bir firma aracılığı ile günlük işlem önerileri sunan yazar Mutlu Meydan bu kitabında yorumlamalarını nasıl yaptığını anlatmaktadir.
analizler
teknik yorumlar
fibonacci
vs gibi birçok analiz araçlarının kullanımını ve broker sseçerken nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlatmaktadır. eğer bu piyasa girecekseniz ve para kaybetmek istemiyorsanız bu kitabı mutlaka denemelisiniz..