Toplam yorum: 1954748
Bu ayki yorum: 18439

E-Dergi

gamlı baykuş tarafından yapılan yorumlar

21.11.2016

Güzel bir çalışma. Belgeler, dipnotlar zengin literatüre dayanmakta ve tercümenin akıcılığı belirtilmesi gereken unsurlar. İslam'da cinsellik olgusunun işlendiği ciddi bir eser.
25.10.2013

Eserin güncellenmeye gereksinimi var ama alanında da daha iyisini bulamıyorum. Giriş olarak okunmalı ama diğer eserlerden de takviye yapılarak din sosyolojisi öğrenme yolunda ilerlenebilmeli diye düşünüyorum.
25.10.2013

Din sosyolojisine girş kitabı değil.Belli bir sosyoloji bilgisi üzerine okuma yapılabilir. Yine her zamanki gibi İslam kıyıda kalınarak incelenmiş.Din sosyolojisi eserlerinin Türkçe azlığı göz önüne alınınca bu eserin alınması gerekiyor!
25.10.2013

Alevi Bektaşi Kimliği benim ilk dini cemaatlere giriş yaptığım eserdir. Bu eserden o kadar çok şey aldım ki akademik yaşama girmeme neden oldu. Türkdoğan hoca son derece anlaşılır bir şekilde eseri yazmış, sosyologlara saha çalışması nasıl yapılacağına dair metodolojiyi sanki ders anlatır gibi kitabında vurgulamış. İlla akademide olmanız gerekmez herkes rahatlıkla bu eseri anlayabilir.
25.10.2013

Yazılan yıl ve tercüme bayağı eski. Din sosyolojisine giriş açısından bir el kitabı olacak düzeyde,ama yeterli olduğunu iddia edemeyiz. Yazarın vefatı nedeniyle eserin güncellenmesi olanaksız. Ama yine de din sosyolojisi nedir,dini gruplar nasıl teşekkül eder,tarihsel serüveni nasıldır diye sorulara yanıt verebilecek kısa bir giriş eseridir.