Toplam yorum: 2330896
Bu ayki yorum: 547

E-Dergi

siveka tarafından yapılan yorumlar

12.11.2008

Elisabeth Özdalga'nın farklı zamanlarda yazdığı makalelerden oluşan bir kitap, bazı bölümleri genel okuyucu için çok anlaşılmaz olabilir ama sabırla devam edilirse kitaba bazı makaleler var ki genel kitleye de hitap eden yönleri bulunuyor. Özellikle Necmettin Erbakan ve Necip Fazıl hakkındaki yorumları ilginizi çekebilir, kitapta katılmadığım birçok yer olmasına rağmen güzel bir kitaptı, en azından farklı bakış açıları... baskı kalitesi vs. gibi fiziksel özellikleri gayet iyidir...
12.11.2008

Elisabeth Özdalga, Odtü'deki odasına ziyarete gittiğimde imzalayarak hediye etmişti bu kitabını bana,(bu vesileyle tekrardan teşekkür ederim) hatırladığım çok kapsamlı ve doyurucu bir kitap olmamakla beraber, bazı kişilerin önyarıglarını yıkabilmeleri için önemli görülebilir. Özdalga'nın İslamcılığın Türkiye Seyri kitabını okuyanlar için daha basit gelebilir bu kitap, daha çok şey arayanlara az once bahsettiğim kitabı daha uygun olacaktır kanaatindeyim...
29.10.2008

Bu kitabı puan katologundan almıştım ve okuyunca gördüm ki gayet güzel bir tercihmiş bu kitabı seçmek. Bazı kısımları çok teknik olsa da ozellikle giriş kısmı ve son kısmı genel okuyucuya da hitap edebilir, ancak orta kısım diyebileceğimiz bölümde halk kitlesinin bilgia alt yapısıyla üstesinden gelinemeyecek ifadeler var. Salih Zeki Bey'in tanınması ve bilim tarihi üzerine araştırma yapmak isteyen insanlarımıza yol göstermesi, örnek olması adına çok güzel bir eser.
29.10.2008

Kitapla ilgili olarak yazarla yapılan bir konuşmayı dinleme imkanı buldum dün gece radyoda, yazar oldukça ilginç şeyler söylüyor, mutlu olmaya çalışmak bile bazen mutsuzluk sebebi olabiliyor ve biz ne yazık ki ön kabullerle hayatımızın kalitesizleştirebiliyoruz. Ürünün fiyatı da diğer yerlere göre kitap yurdunda çok daha ugun, inşallah alıp okumayı düşünüyorum.
02.10.2008

Ahmed Arif'in hayattayken yayımladığı tek şiir kitabı bildiğim kadarıyla, kitabı Odtü Kütüphanesinde bir kaç saat içinde okumuştum şiirlerdeki ifadeleri anlamak bu günün gençliği için biraz zor olabiliyor, bazı ifadeler size hiçbir şey ifade etmeyebilir. Ancak yine de bence okunması gereken bir şiir kitabı, Anadolu adlı şiiri Ahmed Arif'in aşmışlığının bir göstergesidir. Yazarın davasına kendimi yakın hissetmesem de, yazarın davasındaki samimiyeti ve duruşu saygı uyandırıcı.