Toplam yorum: 1955901
Bu ayki yorum: 19592

E-Dergi

serdarağbaba tarafından yapılan yorumlar

13.03.2013

Toplamda iki kez okuduğum ve ihtiyacım olduğunda tekrar tekrar açtığım nadir kitaplardan. Özellikle sistemi anlamaya çalışanlar için okunması gereken nesnel nitelikliği ağır basan bir eser.
13.03.2013

Yazarın Türkçeye çevrilmiş bütün eserlerini okumuş bir okuyucu olarak en beğendiğim kitabı. Diğer eserleriyle hem yazım tekniği, hem yazarın zekasını ve birikimini aktarması açısında karşılaştırıldığında mükemmel diyebileceğim bir kitap. Bana göre kesinlikle okunmalı.
01.03.2013

Kapitalizmin birey bazında statik fakat kendi icinde dinamizmini mukemmel bir anlatımla ele alarak, bireyin bu celiskili sistem karsısında nasıl degismek zorunda kaldıgını ve sonuc olarak yalnızlıgını anlatan kaliteli bir eser.
15.02.2013

Var olan eğitim sisteminin sorgulanması, düşünce pratiği yapılarak eksiklerinin açığa çıkartılabilmesi açısından okunabilirliği olan bir kitap fakat hazırda ki eğitim sisteminin alternatifi olarak sunulan eğitim modellerinin, kendi adıma hiç birisine katılmıyor ve kesinlikle başarı sağlayacağını düşünmüyorum. Düzensizlik her zaman düzen değildir.
12.02.2013

Sosyolojik bir kitap olmasına rağmen sosyoloji terminolojisi kullanılmadan yazılan ve bu sebeple rahat okunup anlaşılabilen bir kitap olmuş. Konu aslında güzel irdelenmesine rağmen daha derin ve sofistike örneklerle işlenebilirdi.