Toplam yorum: 1994482
Bu ayki yorum: 25684

E-Dergi

mim7 tarafından yapılan yorumlar

21.05.2010

Mary'nin hayatı nedeniyle kitap başından sonuna kadar kendi kuyruğunu kovalıyor.Ayrıca yazar, çok fazla tekrara düşmmüş, öyleki Bess'in ağzından yazdıkları bazen kopyala-yapıştır gibi.Ama yazarın en mükemmel yönü, karakterleri çok iyi yansıtması.Öyleki, tek bir karakteri suçlayamıyorsunuz, herkesin kötü ve iyi yanını çok iyi tasvir etmiş.
30.04.2010

Öyle etkileyiciki okurken yüreğiniz sızlayabilir.Hem mükemmel bir komutan hemde şair bir yürek.Ve daima sevdiklerinin matemini kalbinde taşımanın verdiği yük.Okay Tiryakioğlu'nun 1453 Kuşatma kitabınıda tavsiye ederim ama YAVUZ'un dili daha başka..
30.04.2010

Tarihi bir roman alınca ister istemez Philippa Gregory'nin kalemi ile kıyaslıyorum.Açıkcası aynı akıcılık olmasada güzel bir kitap.Catherine insanı bazen gerçekten çileden çıkartıyor ama sonu için bile bu kitabı okumaya kesinlikle değer.Tarihi gerçekleri ve bunların iyi bir şekilde kurgulanmış olması kitabın artıları arasında.
29.04.2010

Eğlenceli ve temponun hiç düşmediği bir kitap.Ama ben hâla birinin çıkıpta "Jack'i kilise avlusunda bulduk" demesini bekliyorum.Yada ben çıkıp diyeceğim aslında Jack benim çocuğum diye, ki Clary'de Jack'de (ve biz okurlarda) rahat etsin yahu...
15.04.2010

Sadece güzel bir kitap diyebilirim.Ötesi yok.Kitabın konusu bakımından Uçurtma Avcısı ile kıyaslanabilir, fakat anlatım olarak asla.Yazarın anlatım dilimi yoksa pegasusun çevirisimi bilmiyorum ama istenilen etkiyi bırakmıyor, anlatılan hikayeye göre yavan kaçmış dili.