Toplam yorum: 1770818
Bu ayki yorum: 17863

E-Dergi

mustafa aldemir tarafından yapılan yorumlar

27.10.2018

halen okumakta olduğum kitap. üçüncü bölüme geldim. buraya kadar okuduklarım, zaman zaman tekrara düşündüğü için ilginç bilgiler de bulunmakla beraber biraz sıkıcı geldi. lakin devamında daha ilgi çekici konular var. insanlık tarihini biyocoğrafya temelinde evrimci bir bakışla anlatıyor yazar. bazı yerlerde soru işaretleri kalmakla beraber yazarın genel anlamda objektif bir tutumu olduğunu söyleyebilirim. "okunması gereken kitaplar" listesinde yer almalı eser.
13.01.2018

malcolm x'in daha çok sahih İslam düşüncesini benimsemeden önceki konuşmaları yer alıyor eserde. o bakımdan beklenti büyük olmasın. yine de malcolm'un o savaşçı, direnişçi ruhunu yansıtan, amerikaya meydan okuyan konuşmalarını okumak güzeldi.
07.10.2017

Bulaşıcı bir şekilde bütün toplumu saran beyaz körlüğün insanın içindeki canavarı nasıl uyandırdığını dehşetle okuyorsunuz. Ne ki iyilik güzellik de hiçbir zaman kaybolmuyor. sarsıcı, etkileyici, sürükleyici bir başyapıt... Okurken akıl sağlığınıza dikkat edin. Ama mutlaka okuyun, derim.
03.10.2017

borca dayalı para sistemi, faizci ekonomik yapının açmazları, küresel ekonominin müşrik liderleri, Türkiye'nin ekonomik ve siyasal geleceği, Erbakan Hocanın bağımsızlık mücadelesi, müthiş zekası... okumak lazım kardeşlerim...