Toplam yorum: 1763301
Bu ayki yorum: 14313

E-Dergi

razuuuu tarafından yapılan yorumlar

13.08.2018

Kitabın ilk kısımlarında konu önceden okuduğum kitapları hatırlattı. Sonraki sayfalarda ortaya atılan ihtimaller de pek orijinal gelmemişti. Ama yazar o ihtimaller arasında çok ustaca gezinmiş. Kurgu ve anlatımı çok sevdim. Sürükleyici bir kitap, bir çırpıda okunuyor.
07.03.2018

Yazım çok güzel, birbiri ardında çorap söküğü gibi devamı gelen cümlelerle akıcı bir anlatım var. Çok da eğlenceli, kendinizi hikayeye kaptırıp katıla katıla gülüyorsunuz. Bu arada çevirmenin de hakkını yememek lazım, temiz anlatımda yazar kadar onun da bu payının olduğunu düşünüyorum. İçim açılsın, hoş vakit geçireyim istiyorsanız tam isabet. Yazarın diğer kitabı gibi bu da çok nahif ve eğlenceli.
12.02.2018

bir konak düşünün her sakini başka bir maceradan sonra yara bere içinde kalmış. herkesin başka problemi var. konağın en normal canlısı evin kedisi. nahif ve eğlenceli bir kitap. yazarın diğer kitabını da okuyacağım bunun üzerine.
06.04.2017

Beklentim, mantık zinciri yürüterek çözülebilen bulmacalarla karşılaşmaktı. Ancak genel kültürden ziyade, rastgele bilgiler üzerine kurulmuş olduklarını düşünüyorum. Belki edebiyata yedirerek okunabilir hale gelebilir bulmacalar, ancak orada da çözüme nasıl bulunabileceğine dair ipuçları serpiştirilir. Söz gelimi, Ana Britanika'nın 32. cildindeki her 50. sayfadaki ilk harfi birleştirerek sonuca ulaşılabilmesi için öncelikle referans kitabın ne olduğunu bilmeye ihtiyacınız var. (örnektir, kitapta var olan bir bulmaca değil.) Belirttiğim gibi. Beklentilerimi karşılamadı.