Toplam yorum: 2032994
Bu ayki yorum: 23196

E-Dergi

nly34 tarafından yapılan yorumlar

26.05.2019

Çok beğenerek okudum. Mülkiyet kavramı,gelir paylaşımdaki adaletsizlik, zengin olmayanın adalet sisteminin karşındaki durumu vb konulara değinen bir roman. Rusya’da neden devrim oldu , bunun gerekçeleri neydi, gibi sorulara cevap bulabileceğıniz bir roman.Devrimin düşünsel alt yapısından bir parça gibi. Hikaye de çok akıcı. Hiç sıkılmadan merakla okunan ve düşünce dünyanıza da katkı sunan bir roman.
15.03.2019

Kafkaslarda yaşayan müslüman halkların Rusya’ya isyan ettiği ,şeyh Şamil’in imam olduğu dönemde gerçekten var olan bir karakter Hacı Murat. Romanın ne kadarı gerçek ne kadarı kurgu bilemiyorum , tarihsel gerçeklerle örtüşen kısımlar nereler diye okurken çok merak ettim. İş Bankası çevirisi çok güzeldi , keyifle okudum. Tavsiye ederim.
10.03.2019

Azmin , başarının , hayal kırıklığının adı Martin Eden. Çok beğenerek okudum. İş Bankası Kültür Yayınları Modern Kilasikler serisinden okudum. Çeviri ve kitaba dair açıklamalar mükemmeldi . Kitapta adı geçen her bir yazarın, düşünürün , derginin , gazetenin , düşünce akımının açıklaması yapılmış.
10.03.2019

Büyülü gerçeklik sevenlerin hoşuna gidecektir fakat bana hitap etmedi. Çok zorlanarak tamamladım.
10.03.2019

Psikolojik olarak rahatsız birinin dünyasını okumak yorucu fakat ilginç de . Dostoyevski’nin uzmanlık alanı insanın iç dünyasını anlatmak. İlk kez Dostoyevski okuyacaklara tavsiye etmem. Ne yazsa okurum noktasına gelenlere tavsiye olunur.