Toplam yorum: 1666343
Bu ayki yorum: 21571

E-Dergi

Muzosist tarafından yapılan yorumlar

07.10.2018

Modern hayata tamamen başkaldıran, her türlü tüketim çılgınlığına karşı duran, toplayıcı olarak orman'da yaşayan Doppler'ın sevimli ve oldukça da mizahi hikayesi... Devam kitabını da en kısa sürede temin edip, okuyacağım. Okuyunuz efendim...
07.10.2018

Portakal Bahçeleri, Şakar ile tanışma kitabım oldu. Biraz geç oldu ama iyi ki okumuşum dedirtti. Birbirinden farklı, hayatın içinden, insana karşı duyarlı 18 öyküyü barındırıyor eser. Yazım tekniği oldukça farklı bir kalem Şakar. En etkilendiğim öykü "Renkler" öyküsü idi. Kesinlikle okuyunuz efendim.
07.10.2018

1256 sayfalık kitabı sonunda bitirebildim. Kurgu oldukca farklı olmasına rağmen, acaba sayfa sayısı daha az olsaydı, kurguda akıcılık daha iyi olmaz mıydı diye düşünmedim değil. Murakaminin yarattığı karakterler, bu karakterleri derinlemesine incelemeleri gayet yerinde ama akıcılık konusunda kitabı zayıf buldum. Yine de farklı bir okuma oldu benim için. Okuyunuz efendim.
16.09.2018

Eserde ki tüm öyküler, yazarın hayata ve insana ne kadar duyarlı olduğunu gösteriyor. Birinden güzel öyküler okudum gerçekten. En beğendiğim "301", "Göl", "Güvercinler" öyküleri idi. Bu dünyada gerçekten insan olarak kalabilmek ve nefes alabilmek gerçekten çok zor bir iş. İz yayıncılığın Muhayyel serisinde ki kitapları çok seviyorum. Okuyunuz efendim.
10.09.2018

Bir sokak tüm güzellikleri ve kötülükleri ile bu kadar mı harika anlatılır. Acıları, aşkları, iyilikleri ve kötülükleri ile bir sokak, aslında koskoca Mısır toplumunu anlatıyor. Kitapta en gerçekçi bir SON ile bitiyor. Mahfuz gerçekten büyük bir kalem. Okuduğum üçüncü eserinde de beni yaniltmadi. Okuyunuz efendim...