Toplam yorum: 2321746
Bu ayki yorum: 124

E-Dergi

burakkin tarafından yapılan yorumlar

13.06.2019

En sevdiğim kadın yazarlardan olan Jean Rhys'ın harikulade hikayelerinden oluşan bir kitapçık. Genelde toplumla sorunları olan, dışlanmış sorunlu insanları taraf tutmadan ,derinlemesine gözleyerek hikayeler kaleme alan Rhys özellikle dönemine göre alışılmamış bir cesaretle bize sesleniyor. Amacı sürükleyici olmaktan çok etkileyici bir hikaye anlatmak olan bir yazar.
Kısa hikaye sevenlere kesinlikle öneririm. Bir kere severseniz Jean Rhys'ı tüm eserlerini okumak isteyeceksiniz.
13.06.2019

Çocukken bir kaç kere okuduğum, ancak yıllar sonra (belki de o günlere tekrar dönebilmek özlemi ile) yeniden ele aldığım ve bana aynı okuma hazzını yaşatmış olan roman. Bazı romanlar hayatımızın değişik dönemlerinde ve farklı yaşlarda tekrar okunmalıdır, kanaatindeyim. Bu durumda o eseri farklı yaşlarda farklı gözle ve olgunlukla değerlendirmenin çok faydası vardır.
Bence bu kitap bir "çocuk kitabı" olmayıp "çocukları anlatan" bir kitaptır.
13.06.2019

Deni< kurdu ve maceracı Jack London'un gençler için yazdığı keyifli,kolay okunan bir denizcilik romanı.Yani London'un en iyi bildiği konu. Özellikle genç kitapseverlerin Jack London'u tanıması için güzel bir vesile.Ben beğendim.Tavsiye ediyorum
18.04.2019

Kısa bir süre önce okudum, bitirdim.
Çok güzel bir kapakla süslenmiş özenli bir basım. Tercüme son derece temiz ve akıcı. Mütercime ve editöre teşekkürler. Asimov üstadın gayet güzel bir macerası, sürükleyici, heyecanlı ve insanın ufkunu açan bir roman. Umarım Bilim Kurgu ama özellikle Asimov seven herkes okuyabilir. Kütüphanede mutlaka bulunması gereken bir eser.
18.09.2018

Galaktik İmparatorluk serisinin ilk kitabı. Daha önce başka yayınevlerinden de başka adlarla çıkmış idi. Ancak İthakinin özenli tercümesi ile orijinaline en yakın isimle tekrar basılmış olmasına çok sevindim. Robotları hakimiyet altına alan ve dünya dışı zekaları tanıyan insanoğlu artık evrene yayılmaya başlamıştır. Heyacan verici olayların Asimovun usta kaleminden okumak çok hoş.Seneler önce okumuş idim.Şimdi tekrar okuyacağım. Umarım devam kitapları da basılır.