Toplam yorum: 1926398
Bu ayki yorum: 20194

E-Dergi

Kara-ali tarafından yapılan yorumlar

17.07.2018

Dönemin şartlarını ve siyasetin genel çerçevesini tarafsızca anlatan, dönemin liderlerinin niyetlerini mantıklı bir şekilde okuyan ve bize okunması kolay bir şekilde sunan bir çalışma.
25.03.2018

Bugünü ve geleceği doğru okuyabilmek için okunması gereken bir eser. Asıl meselenin sadece batıdan gelen saldırılar olmadığını, kendi içimizdeki kavgaların nasıl acı sonuçları olabildiğini önümüze seriyor.
07.01.2018

İlk olarak yayınevi kitabın baskısına özen göstermiş kağıt, kapak vs. kalitesi çok güzel. İkinci olarak kitabı hazırlayan gerçekten çok emek vermiş, hem aslına sadakati ile hemde her sayfa altında kâfi miktardaki günümüz diline çeviriler ile kitabın hakkını vermiş. Üçüncü olarak kitabın dili ve konusu; divan şiirine biraz ilgi duyanlar için dili ağır olmayacaktır, kelimelerin zengin kullanımı aksine çok keyif verdi. bununla birlikte hikaye edilen meseleler çok güzel anlatılmış. Tasavvuf yolculuğu farklı masalcıklarla hoş bir şekilde anlatılmış. Hepsinden öte edebi kıymeti için bile okunmalıdır.
15.10.2017

İsrail'in kuruluş yıllarındaki olayların arka planlarını dönemin her iki taraftan aktörlerine ulaşarak ciddi bir araştırma sonucu ortaya koyan ama tarih kitabı gibi değil roman gibi sıkmadan anlatan, bugünün sorunlarına doğru bir gözle bakabilmek için okunması gereken kitaplardan. Sadece israil arap devletleri ilişkilerini değil arap yönetimlerinde kendi aralarındaki durumu daha iyi görebilmek isteyenler mutlaka okusun..
18.08.2017

Yeni evlenenlere başucu kitabı olarak hediye edilmesi gereken bir kitap. Örnek aldıkça hayatımızı da toplumumuzu da güzelleştirecek bu düsturlar okuması kolay bir şekilde sunulmuş. Kesinlikle tavsiye olunur.