Toplam yorum: 1761184
Bu ayki yorum: 12226

E-Dergi

aksuyek tarafından yapılan yorumlar

01.08.2018

Büyük Türk tarihçisi ve siyaset adamı Zeki Velidi Togan'ı tanımak için mutlaka okunması gereken bir eser. Zeki Velidi Togan'ın yıllardır baskısı kalmayan "Tarihte Usul" gibi bilim eserlerinin de AKÇAĞ tarafından basımını bekliyoruz. "Ülkücünün Kitap Okuyanı İyidir"
01.08.2018

Eserin "Sosyalizm" bölümü soğuk savaş dönemi tartışmaları ile arkaik kalsa da "Milliyetçilik" bölümündeki yazılar her ülkücü için okunmasını zorunlu kılıyor. Bir yazar için yazdığı yazının 40 hatta 50 yıl sonra da değerini yitirmemesi en büyük başarıdır. Bu kitap bunu başarıyor. "Ülkücünün Kitap Okuyanı İyidir"
01.08.2018

Ülkücü hareketin dünü-bugünü-yarınını anlatan bir okuma sizi bekliyor. Ülkücü gençlik için "okunmazsa olmaz" değerinde bir kitap olarak Ülkücü hareketin 12 Eylül öncesi çilekeş kuşakları ile günümüz ülkücü gençlerinin fikri bağlantısını sağlıyor. Kitabın ikinci kısmındaki "Tartışmalı Konular" kısmı ise tam bir beyin fırtınasına davet ediyor. Ülkücülük tarihi için şimdiden klasikleşmiş bir eser. "Ülkücünün Kitap Okuyanı İyidir"
01.08.2018

Kitap, Türk siyasetinin önemli kurumlarından MHP tarihine dair tarihî bilgileri içeriyor. NOTLAR şeklinde başlık konsa da kitabın ilk makalesi olan "MHP Örgüt Kültürü" başlı başına bir teze kaynaklık edebilecek kapsamda. 15 Temmuz 2016 Darbe Girişimi hakkında Devlet Bahçeli'den birinci ağızdan aktarılan bilgiler ise Türk siyasetinin yakın tarihinin karanlık bir sayfasına ışık tutuyor. Türkiye'nin kaderinin milliyetçiler ile ilgisine inana herkes için zorunlu bir okuma olarak tavsiye ederim. "Ülkücünün Kitap Okuyanı İyidir"
18.04.2016

Yaman Dede olarak tanınan Mevlevi dervişinin hayatından izler... Mektuplarla işlenmiş naif bir sufinin duyguları. Okuduğunuzda pişman olmayacaksınız.