Toplam yorum: 2322125
Bu ayki yorum: 124

E-Dergi

nickimse tarafından yapılan yorumlar

08.12.2004

Kitabın kapağı mükemmel olmuş. Kitabın isminden etkilendim. Anlatım tarzı çok güzel fakat biraz daha gerilim yaratabilirdi. Fakat yine çok beğendim. Bundan sonraki kitaplarını almayı kesinlikle istiyorum. Çünkü sürükleyici bir kitaptı.
08.12.2004

'Aziz' Sir Thomas More der ki: "Utopia devletinin birçok özelliklerini bizim kentlerimizde görmeyi isterdim. Bir umuttan ziyade dilektir bu." Utopia, Mina Urgan'ın deyişiyle, 'su katılmamış bir sosyalizm' içerir. Utopia'ya karşılaştırmalı edebi bir yaklaşım için İş Bankası'ndan yayımlanmış Mina Urgan incelemesini öneririm. Bu eserin bir bölümü aslında yazarın çok daha önce Adam Yayınları arasında "Edebiyatta Ütopya Kavramı ve Thomas More" adıyla yayımlanmıştı. Thomas More'nin yaşamına ilişkin yazdıklarından işte bir alıntı: "...sanki sofralarında oturmuş, sohbetlerini dinlemiş, dostluklarından yararlanmış gibi, içli dışlı, garip bir ilişki kurduğumuz kimi yazarlar da vardır. Neredeyse beş yüz yıl önce yaşadığı halde, Sir Thomas more, bunların arasında bize belki en yakın olanlarından biridir." Gerçekten de onun hakkında Shakespeare için yazılanlardan daha çok şey biliyoruz. Bu arada Utopia, 'hiçbir yer' anlamına geliyor
08.12.2004

Kitap anlatım yönünden çok güzel. Osmanlı tarihinin kuruluşunu çok farklı, hiç bilinmedik yönleriyle ele almış. Böyle bir kitabın devamının olmasını isterdim doğrusu. Fakat bazı sahneler biraz abartılmış gibi geliyor insana. Mesela köye konuk olma yeri. Ama herkesin okuması gereken bir kitap.
02.12.2004

yazar önsözde bu kitabı kadınların alacağını, erkeklerin okumayacağını yazmış :). Ama ben aldım ve okudum. çok da beğendim. Psikoterapi öykülerini severim. Irwin Yalom u da severek okurum. Ilkim Öz ün okuduğum ilk kitabı ve Irwin den daha başarılı buldum. Belki de yaşam tarzı olarak veya gözümüzün önünde olan insanlarla çok benzerlikler olduğu için beğendim.
Sürükleyici bir kitap.
30.11.2004

İlk başlarda iyi giderken sonra sıkılmaya başladım bu kitaptan. Ama kitap genel olarak yahudilerin türk olduğunu anlatıyor. şu anda sovyetler toprağı olan toprakların bir zamanlar hazar devleti olduğunu ve onlar sayesinde tüm dünyanın kaderinin değiştiği anlatılıyor. hazarlar olmasaydı eğer araplar kolaylıkla konstantinopolis i ve tüm avrupayı elegeçirebilirdi. ilginç bir kitap