Toplam yorum: 2330896
Bu ayki yorum: 547

E-Dergi

acizkul25 tarafından yapılan yorumlar

13.01.2010

rahmetli samiha ayverdi yazdığı kitaplarda 3 temel unsuru gözönünde bulundurur. bunlar tasavvuf,tarih şuuru ve istanbuldur. kendisinin tam bir istanbul hanımefendi olmasıiyazdıklarının hayal ürünü değilde yaşadıkları ve öğrendikleri şeyler olması hasebiyle bence bu kitabıda diğer kitapları gibi oldukça ehemmiyet ve önem isteyen bir kitaptır. genel anlamda ifade etmeye çalıştım. herkez kendine göre kitabı anlar veya anlamaz o kişinin anlayışı ile alakalı olduğunu düşünüyorum.ve samiha ayverdinin şu sözleri ile bitirmek istiyorum. büyük adam beşerin müstakbel formasyonunu bulmak için bütün tecrübe ve istihalleleride şahsında yaşayan geliştiren bu bakımdan insanlığın çilesini tek başına çeken bir serdengeçti bir bağrı yanıktır...
13.01.2010

akıcı bir dil. neticede kaleme alan necip fazıl. herkeze şiddetle tavsiye ediyorum..
rabbim bizede iyilik ve güzellikler için vesileler kıl. karşımıza doğru yolu gösterecek insanlar çıkar. şüphesiz ki sen kaldıramıyacağımız yükler yüklemezsin. ve her sıkıntı ardından rahatlık ve ferahlık verirsin. abdulhakim arvasi hz. ve bizlere onu anlatan üstadı rahmetle anıyoruz.
13.01.2010

rahmetini umarak günahkar bir dille allah azze ve celle.
üstadın kaleme aldığı bir şaheser.yorum yapılamayacak ve ifade edilemiyecek bir kitap herkeze tavsiye ediyorum. gözünüz kapalı tek solukta okuyabileceğiniz bir siyer.
rahmetle anıyoruz seni üstad.