Toplam yorum: 2326454
Bu ayki yorum: 134

E-Dergi

Murat Bozkurt tarafından yapılan yorumlar

03.10.2010

osmancık kitabı osman beğin gaziliğe giden serüvenini anlatmakta ve geçirdiği değişim evrelerini yansıtmaktadır . osman beğ çok sinirlidir ve sabırsızdır , şeyh ede balı ve kendisi bu durumdan çok rahatsızdır . çünkü bu hali devleti yönetebilecek kişilerdeki özelliklerden değildir. seyh ede balı osman beği değiştirmek için çok uğrasır. bu arada osman ede balının kızına gönül vermiş ve istemiştir onu . Ede balı osmanın değişmesini beklemekte bu sinir sabırsızlık ve dengesizlikle kızını mutlu edemeyeceğini düşünür . Osman kendini değiştirmek için çok uğraşır ve bunu başarır . Bunu gören ede balı kızını osmana verir . Ayrıca kitap osmanlı beyiğinde törenin yeri ve önemini de anlatmaktadır .
30.09.2010

merhaba söğüt kitabını çok büyük bir keyifle okudum ve osmanlı kurucuları hakkında bilgiler edindim bunun arkasından tarık buranın osmancık kitabını okudum inanın rastgele aldığım iki kitab ancak bu kadar güzel bi şekilde birbirni tamamlayabilirdi . Yani ikisini okuyan kişi anlayacaktır.birincisi ertuğrul ve babsını ikincisi osman gaziyi anlatıyor seyh ede balı nın tesirli sözleri hafızalara kazınmaktadır . her iki yzarında ellerinden öpüyorum. saygılar
19.08.2010

fazla okuyan bi insan değilim ama bu kitap okuma şevkimi artırdı.nasıl bi kitapdır yarabbim.Bi an kitaba dalmışım ve bıraktığım anda kendi kendime ulu önderim diye dua etmeye başlamayayımmı bi korku başladı içimde fedai olmak istemiyorum dedim bir an ve kendime güldüm bu arada yazarı tebrik etmekten kendimi alamadım.Günümüzde de haşhaş kullanılmaktadır fakat burdaki olaya farklı bi düstur katmıştır.Yani seyduna nın etkisi haşhaştan daha fazladır diyebiliyorum. kesinlikle alın.