Toplam yorum: 1953352
Bu ayki yorum: 17043

E-Dergi

_DemircaN_ tarafından yapılan yorumlar

31.03.2018

Yazar bize Yavuz Sultan Selim Han'ın hayatını kurgulayarak biraz da kendinden bir şeyler katarak anlatmış. Birebir gerçek olarak algılanmaması kaydıyla okunabilir bir tarih romanı olmuş.
07.03.2018

Bir ülkenin küllerinden doğuşunun ardındaki toplum davranışını yüzeysel olarak anlatsa da, bence idealleri olan her insanın okuması gereken güzel bir kitap!
17.04.2010

Bu kitap gerçektende unuttuğumuz, bilmediğimiz, yüzleşmekten korktuğumuz bir tarihi destanı anlatıyor. 19. YY başlarında OSMANLI İMPARATORLUĞU 'nun (BALKANLAR da) içinde bulunduğu zor durumu çok akıcı bir şekilde anlatıyor.Kitabın daha başlarında bile o kadar çok etkiliyor ki insanı; insan yemek yerken, su içerken, sıcak kuru bir yerde bulunurken en önemlisi güvenli bir şekilde yaşarken rahat bir şekilde hayat sürdürürken ecdadımızın ne kadar çok cefa çektiğini, neler feda ettiğini çok iyi anlatıyor ve düşündürüyor.Eğer biraz geçmişinizi öğrenme isteğiniz ve bugününüzü sorgulama cesaretiniz varsa okumanızı tavsiye ederim...
13.03.2010

Teşkilat gerçekten ülkemizin şu an ki durumu da göz önüne gelerek okunması gereken bir politik kurgu.Ben teşkilatın askerlerine verilen isimlerin de birşeyler çağrıştığını düşünüyorum.Selman KAYABAŞI nın da bu olayları iyi aktardığını düşünüyorum.