Toplam yorum: 2325673
Bu ayki yorum: 134

E-Dergi

gzd_byzt tarafından yapılan yorumlar

07.04.2020

Japonların kültür ve yaşam tarzlarındaki gelenek görenek ve gündelik hayat işleyişlerini araştırarak uzun ömürlerini ve kaliteli yaşam standartlarını felsefeye dayandırmak için yazılmış bir kitap. Kesinlikle klasik bir kişisel gelişim kitabı değil ama yine de biraz fazla abartıldığını düşünüyorum. Ayrıca sadece düz bir anlatım var kitapta uygulamalar eksik kalmış o da ikinci kitabın konusuymuş zaten. tavsiye ederim ikinci uygulama kitabı için bile okunmalı
07.04.2020

Kesinlikle okunmalı. Bizi bize bizim dilimizle anlatan mükemmel bir eser.
07.04.2020

Tam anlamıyla bir dönem kitabı, hoş ve sürükleyici bir hikaye olsa da sonlarına doğru biraz tökezliyor, ilk bölümlerdeki heyecan kendisini tahmin edilebilir klasik bir sona hazırlıyor. ama yine de tavsiye edeceğim kitaplar arasındadır. yazıldığı dönem için klasiklerdendir.
07.04.2020

"Okul sadece dört tarafı duvarla çevrili üstünde damı olan yer değildir. okul bağdır, bahçedir, ormandır, her yerdir."Diyor ya Mhamut Hoca hani. İşte bu lafın bir nevi açılımına dayanan bir içeriğe sahiptir bu kitapta. Kesinlikle okunması gereken bir kitaptır, ideal öğretmenin cahillikle savaşıdır.
04.02.2020

Yaşlı ve genç olarak tanımlanmış iki adamın diyalogları üzerinden takip ettiğimiz felsefi yönü ve fikirleri yoğun olan bir kitap. diyalog olduğu için kısa sürede okur bitiririm havası veriyor insana fakat konu felsefi tartışma olunca beklenilenden daha ağır ilerliyor. Bazen genç adama hak verip "moruk abarttı", bazen de yaşlı adama hak verip "sus zibidi" diyebiliyorsunuz. Şaka bir yana önemli olan da size bunları dedirtebilecek kadar tartışmanın içine çekebiliyor olması. Herkesin sevmeyeceği muhakkak ama mutlaka bir şans verilmesi gereken kitaplardan.