Toplam yorum: 2330896
Bu ayki yorum: 547

E-Dergi

candy_ tarafından yapılan yorumlar

23.02.2015

sömürgeciliği ve ardından gelen yerli-yabancı nüfus arasındaki keskin sınıf ayrımını anlatan klasik bir george orwell romanı. gençliğinde sömürge devletinde polis memuru olarak görev yapmış olan orwell'ın bu kitapta flory karakteri ile kendini anlattığını görüyoruz.

roman hakkında söylenecek en güzel şey sınıf ayrımının bütün tiksinçliği ile gözler önüne serilmiş olması.
23.02.2015

okuması kolay ve akıcı, başladığınızda durmak mümkün olmuyor. fakat kitabın ,yazarın diğer kitapları gibi, tuğla ebatlarında olduğunu belirtmem gerek. kocaman kitaplara olan sempatim, çekici gelen adı ve polisiye gerilim türünden olması nedeniyle aldığım, başladığımda elimden bırakamadığım, hele de son elli sayfasını yutarcasına okuduğum çok güzel bir roman. ayrıca olay örgüsüne tamamen oturan tarihsel ve coğrafya ile ilgili detaylar da kitabı daha ilginç kılarak, okurun içine rahatça girmesine yardımcı oluyor. böylece okurken rahatlıkla kendinizi kaybedebiliyorsunuz.
23.02.2015

puanlarımı değerlendirmek için aldım ve kızım çok beğendi. naçizane tavsiyem kapatma özelliği (çıt çıt ya da fermuar) olabilirdi. ama kumaşı ve deseni gençlere uygun, bu açıdan gayet tercih edilebilir buluyorum.
23.02.2015

kitap yer yer sıkıcı olsa da tarih derslerinde öğrendiğimiz madalyonun diğer yüzünü görmek açısından başarılı, en azından bu konuya ilgisi olmayan bir kişi için. gerçek bir yaşam öyküsünden çıkarılmış bir yaşam öyküsü.

ayrıca yazarına, yayınlandığı yılda yani 1986' da fransız- arap dostluk ödülü kazandıran eser.
23.02.2015

akp - cemaat savaşı ile ilgili son derece doğru tespitler bulunan bir kitap. şimdiye kadar bu konuda farklı kitaplar yayınlanmıştı fakat ilk kez üst düzey bir emniyet mensubu tarafından yazılmış. okumanızı öneririm.