Toplam yorum: 1958262
Bu ayki yorum: 21961

E-Dergi

isot_mix tarafından yapılan yorumlar

12.07.2017

yaratılış, hz Adem ve Havva'nın cennetten kovuluşu ve kulluk hakkında bazı bakış açılarını çok olumlu ve samimi buldum. itikadi olarak da bana birşeyler kattığını söyleyebilirim. hikaye olarak da doyurucu.
12.07.2017

yazarın iddiaları biraz fazla kişisel kalmış. kitabın üçte birinde "ona şu mektubu yazdım, bundan şu cevap geldi" gibi konulara ayırmış diyebilirim. 280 sayfalık kitabı gayet 150 sayfada özetleyebilirdi diye düşünüyorum. ancak iddialar ilginç tabi, buradan yola çıkarak başka kaynaklara yönelip araştırmanızı genişletebilirsiniz. kitap içerdiği konular hakkındaki bilgilendirmeler açısından yeterli değil ancak başlangıç noktası olabilir.
12.07.2017

Oldukça tarafsız gözle, dönemin sosyal yapısına değinmiş Busbecq. Türk insanı ile ilgili bazı tespitleri ilginçti, spoiler vermeyeyim şimdi. Alın okuyun derim.
28.04.2015

Küçük ebatlı cep boy bir ajanda ve yazarlar kılavuzu gibi, zaten alınca kullanmaya da kıyamıyorsunuz içindeki bilgilerden dolayı. fakat saman kağıt olmayaydı süper olacaktı.
30.06.2011

Kesinlikle tavsiye ediyorum. "Tarih"iyle barışmak isteyenlere tabi ki. Ayrıca kaynak yok diyenlere şunu diyorum, önce biraz Osmanlıca öğrensinler.Zira kitapta Karabekir Paşa'nın söylediklerinin büyük bölümünün kaynağı var. Kitabı Paşa yazmadı hoş.Yazar dileseydi hepsini derleyip koyardı.Ama "meraklısı" bir şekilde ulaşır.Ben ulaştım, şükür ki belgeleri de kendi gözümle Türkçe'ye çevirebiliyorum.Özetle ben tatmin oldum kaynaklardan.Kitapta ve onun dışında kalanlardan.Şimdi şu da var tabi: Herşeyi tek kitapla değiştiremezsin.Bu bir bakış açısı kazandırmalı size.Son yaprağı da devirdikten sonra araştırmacı ruhunuz devreye girmeli ve daha görmediğiniz nice kaynaklara ulaşabilmeli, dahası ulaştıklarınızı da paylaşabilmelisiniz.Yoksa 240 sayfalık bir kitabın tüm dünyasını değiştirmesini beklemeyin.