Toplam yorum: 1985255
Bu ayki yorum: 16423

E-Dergi

Ikbal_Can tarafından yapılan yorumlar

21.02.2019

Türkiye’nin modernleşme serüveninin bizi çıkmaza soktuğu sorunlar yumağından, kendi köklerimiz üstünden doğrulmayı işlemektedir. Türk modernleşmesinin insanı hem fikri hemde medeniyet anlamında çoraklaştırdığı bu devirde kendimizi bulmak en önemli mesele. Diğer tüm olaylar bu kendini bulma üzerine inşa edilecek. Bulunamayan bir “Ben” skalası olmayan bir Evren’de kaybolmuş bir yolcu gibiyiz.
21.02.2019

Ben öteki ve ötesi kitabından sonra okunması daha mantıklı. Kavramların hem tarihsel hem felsefik hemde sosyolojik çözümlemelerini güzel bir harmanlama ile vermiş. Nasıl bir medeniyet? Sorusuna bir nebze olsun cevap aramaya çalışmış.
21.02.2019

Hacmi küçük ama anlam değeri açısından çok iyi. Bazı yerleri ağır geldi. Destekleyici bir iki kitap ile beraber okunmasında fayda var. Bilimsel ve felsefik bazı kavramlara ve kişilere aşinalık gerektiriyor. Ben bayağı istifade ettim. Bir kaç kere daha okurum. Normal hayatta yada bazı durumlarda kullandığımız ifadelerin nasıl bir keşmekeş içinde olduğunu ve bunların indirgenemezliğini sarih bir biçimde anlatıyor.
30.11.2018

Bunun dili bana ağır geldi yada çeviri öyleydi. Normalde din felsefesinin temel meselelerine hakimim ama bu eser ağır geldi bana.
29.11.2018

Modern dönem fikirleri ile islam tarihini okumaya çalışmış yazar. Tekrarlar çok. Olayları derinlemesine değil belli kalıplar çerçevesinde ele almış