Anasayfa
internet kitapcılığında 14. yıl
 
Hoş geldiniz...
Yeni Ziyaretçi Kılavuzu
Ücretsiz üyelik için tıklayınız
Sepetinizde 0 ürün var.

 
Kuran Tarihi
Kuran Tarihi, Muhammed Mustafa el-A'zami,Ömer Türker,Fatih Serenli10
4
10

Dostlarınızla paylaşmak için tıklayın


Muhammed Mustafa el-A'zami

İZ YAYINCILIK

Kur’an-ı Kerim müslümanların inancına göre mahza hakikatin ifadesi olan Allah kelamı, O’ndan insanlığa nazil olmuş evrensel bir vahiydir. Bu yüzden müslümanlar on dört asırdır bu metnin indiği şekliyle muhafaza edilmesi ve tek bir harfinin bile tahrifata uğramaması için üzerlerine düşeni yapmışlar, onu yazının en güzel formlarıyla kayda geçirmiş, ezberlemiş ve her vesileyle tilavet etmişlerdir.

Ortaçağlardan günümüze kadar Kur’an metninin vahyedilişi, vahiy katiplerince tespit edilişi, ezberlenmesi, toplanması ve derlenmesiyle ilgili olarak müslümanların zihninde çeşitli kuşkular doğurmayı hedefleyen çeşitli saldırılar söz konusu olmuştur. Amaç elbette ki Kur’an-ı Kerim’in haşa- Allah’tan indirildiği şekliyle günümüze ulaştığı inancını sarsmaktır. Müslümanlar bu metnin Allah’ın koruma garantisi altında olduğuna yürekten inanmaktadırlar. Ancak bütün bu ithamlara bilimsel ölçü ve ölçütlere uygun cevaplar vermek, böylece hepsini boşa çıkarmak da müslüman bilginlerin görevidir.

M. Mustafa A’zami’nin Kur’an Tarihi adlı eseri bu görev bağlamında büyük önem taşımakta ve alanına yapılmış abidevi bir katkı olarak değerlendirilmektedir. Eser vahyedilişinden derlenmesine kadar Kur’an metninin tarihini derin bir vukufla ortaya koymakta, bunu yaparken Eski ve Yeni Ahit metinlerinin tarihiyle mukayeseli bir çözümleme yürütmektedir. Bu bakımdan eser hem Kur’an metninin otantikliğine yönelik ithamları geçersiz kılan bir reddiye, hem Kur’an metnine dair tarihsel bilgilerin ayrıntılı bir çözümlemesi, hem de Kitab-ı Mukaddes metni hakkında alimane bir inceleme niteliği taşımaktadır.SİTE:www.kitapyurdu.com


  %22   indirimli
Liste Fiyatı: 25,00  TL.Kitapyurdu Fiyatı:19,50  TL.
Tedarik süresi SATIŞ YOK(TÜKENMİŞ)Kazanacağınız puan: 40
Çeviren: Ömer Türker/ Fatih Serenli
Yayın Yılı: 2011
Orjinal Adı: The History of the Qur’anic Text –from Revelation to Compilation A Comparative Study with the Old and New Testaments
Kitap Kağıdı
440 sayfa
16x24 cm
Karton Kapak
ISBN:9753556460
Dili: TÜRKÇE
Bu üründen 407 adet satılmıştır.

İLGİLİ KONULAR:
İslam > Kuran/ İncelemeleri


Yorum Tavsiye Hata Bildirim Webmaster

    Yorum Sayısı: 1-10/10


LORDSEDAT 30.01.2013 katılan 1 kişi, katılmayan yok
Bu eser öyle bir hazırlanmış ki her bölümü ayrı bir kitap gibi her bölümün kendi giriş, gelişme ve sonucu var, bu onuyla ilgili bi çok kitabı bir arada verilmiş gibi, ayrıca özellikle belirtmek istiyorum ki, içerisinde Arapça, Osmanlıca yazımları hakkında bilgi verilmekte ve Kuran arapçasının normal arapçadan farkı, ve bu farkın nelerden kaynaklandığı, ayrıca Kuran okurken harekelerin kullanılması hakkında dersler bile içeriyor, çok faydalı bir eser elinizin altında mutlaka bulunmalı, Osmanlıca ve Arapçaya ilgi duyanlar Kuran okumak isteyenler mutlaka bu eseri edinmeli.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
ismail demirörs 02.10.2010 katılan 28 kişi, katılmayan 1 kişi
kuran ı kerim in yazımı derlenişi ve sistematik hale getirilişi hakkında kaynak bir eser. güzel ve ayrıntılı yorucu değil zaten konuyla ilgisi olanlar çabuk okuyacağı ve anlaşılır bir kitap. okumaya değer.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
talebe61 11.01.2010 katılan 23 kişi, katılmayan 1 kişi
Tek kelimeyle muhteşem bir kaynak eser. Çok akıcı bir uslupla yazılmış akademik çalışma niteliğinde bir eser. Hem kurana dil uzatanlara reddiye olarak hem de bir müslümana genel kültür olarak okurken muazzam bilgi ve keyif alınan bir eser. Çevireni de çok takdir ediyorum. Aynı zamanda, yazarın kitabın son bölümlerine eski ve yeni ahitler üzerine inceleme koyması da takdir ettiğim bir çalışma. başta yazarın kendisi olmak üzere tüm emeği geçenleri tebrik ediyorum.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Canan Bulak 11.12.2007 katılan 29 kişi, katılmayan 2 kişi
Kur'an Tarihi üzerine anlaşılır ve sistemli bir kitap.. Yazar Kur'an ile ilgili farklı görüşlere farklı ülkelerden elde ettiği belge ve kaynaklar ile karşılık vermektedir. Bilimsel bir metodun yanı sıra titizliği de göze çarpıyor. Tevrat ve İncilin tarihlerini de kitaba eklemesi okuyucu için büyük bir güzellik. Yeni başlayanlar ve toparlanmış bilgiler isteyenler bu kitabı rahatça okuyabilir...
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
DarkSense 21.01.2007 katılan 29 kişi, katılmayan 2 kişi
Bu eser gerçekten abidevi bir eserdir. Yazar oldukça ayrıntılı ve kapsamlı bir çalışma yapmıştır.Bir müslüman olarak Kuran'nın sahihliği şüphe götürmez bir gerçektir. Müslümanlığı karalamaya çalışan oryantalistlerin Kuran ile ilgili olumsuz tezleri bu kitapta açıkca çürütülmüştür.Eserin ilk bölümü Kuran'nın vahyedilişini ve derlenişinide içine alan geniş bir Kuran tarihinden oluşmaktadır. Bu kısımda oryantalistlerin Kuran hakkındaki asılsız iddiaları apaçık çürütülmüştür.Bir müslüman iman etmiştir ama aklıyla imanı arayanlar için delil niteliği taşır bu kısım.İkinci ve üçüncü kısımlar sırasıyla eski ve yeni ahitin nasıl değiştirildiğinden bahseder.Bu kısımlar okunduğunda dahada iyi anlaşılır ki , bu iki din ne kadar sakat temeller üzerine Yorumun devamı
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
byMSA 12.12.2006 katılan 68 kişi, katılmayan 4 kişi
Tek kelimeyle mükemmel bir "kaynak" eser.. Kur'anın tahrifata uğradığı iddialarına bilimsel kanıtlar getirmesinin yanında kur'an metinlerinin pek bilmediğimiz tarihi süreciyle karşı karşıya bırakıyor bizi.. Tabi kitabın bu derece başarılı olmasında başarılı çeviriyi unutmamak gerekir. Kütüphanenizde yerini şimdiden hazırlayın. Bu kitap size çok şey katacak!
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
theimam37 19.06.2011 katılan 3 kişi, katılmayan 1 kişi
Bu sayılan isimleri ilk ve önemli kaynaklardan derleyip toparlayarak ortaya koyan üstad Mustafa Azaminin alanında en birincil kaynaklardan olan Kuran Tarihi ile ilgili söylenecek şeyler var. Kuran Tarihi ve benzeri hususlarda yazılmış çok eser var ve ekseriyet itibariyle eski ve yeni eserlerin tekrarı niteliğinde olup fazla bir orijinallik görülmemekte. Pek tabi ki kapsayıcı ve özetleyici kabilinden yazılanlar da değerli olmakla beraber ilk kaynaklara, batılı argümanlara, konu çeşitliliği ve orijinaliteye bu eser kadar sahip eser görmüş değilim. Merhum Hamidullahın klasikleşmiş ve buna yakın derinlik ve çeşitlikte olan Kuran Tarihi eseri bir yana A’zaminin bu eserine ulaşmış bir örnek mevcut durum itibariyle sözkonusu değil. Hadiste Yorumun devamı
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
derviş54 07.04.2010 katılan 3 kişi, katılmayan 1 kişi
Sistemli bir şekilde hazırlanmış. Kuran muarızlarına reddiyeler içeren çok harika bir kitap. Kuran hakkında bir çok bilgiyi bu kitapta bulabilirsiniz?
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
osmannet 27.02.2007 katılan 9 kişi, katılmayan 3 kişi
Sevgili Peygamberimizin bu kitabı nasıl ne zorluklarla bu kitabı bir araya getirdiğini anlayabilirsek bence Kur'an-ı Kerim okumak bir içtenlik haline gelecektir. Kur'an-ı Kerim i lütfen okuyalım arkadaşlar. Bu eserinde öyle güzel anlatmışki yazar lütfen geride bırakmayalım.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
salih1982 17.02.2007 katılan 13 kişi, katılmayan 2 kişi
Sen önce kendi dinine bak bir sınır var mı erkek erkeğe evliliğide kabul ettiniz.Pavlus saçmaladı sizi cehenneme atmak için gerçek incili bozdu ve sizide şirkçi ve kafir yaptı.Kuran Allah'ın gerçek kelamıdır ve ahiret gününe kadar Allah koruyacaktır ve sen İslamı seçmezsen cehenneme gideceksin.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz

 1 

Ana Sayfa | Yeni Çıkanlar | Çok Satanlar | Konu Başlıkları | Yazarlar | Yayınevleri | Arama | Üye Sayfası | Sipariş Takibi |
Ortaklık | Puan Kataloğu | Yardım | Kampanyalar | Kitap Dergisi | Sahaf | Tavsiye |
Bize Ulaşın | Bizimle Çalışmak İçinBasında Biz      


kitapyurdu.com'da ödeme seçenekleri olarak Visa, Master ve Dinners kartlar, Paypal, Havale, EFT ve Posta Çeki kabul edilmektedir.


kartlara taksit yapılmaktadır.
Tel: 0212-519-8720 Faks: 0212-5191584 Örnektepe mh. Pazaraltı sk. No:96 Sütlüce-İstanbul Türkiye
Gizlilik ve Güvenlik Politikası 102www.kitapyurdu.com