Anasayfa
internet kitapcılığında 14. yıl
 
Hoş geldiniz...
Yeni Ziyaretçi Kılavuzu
Ücretsiz üyelik için tıklayınız
Sepetinizde 0 ürün var.

 
Türlerin Kökeni
Türlerin Kökeni, Charles Darwin,Orhan Tuncay10
4
10

Dostlarınızla paylaşmak için tıklayın


Charles Darwin

GÜN YAYINCILIK

"Dengedeki bir zerrecik, hangi canlının yaşayıp, hangisinin öleceğine karar verir..." Darwin'in doğal seçilim kuramı Ortodoks düşünce ve inancı için önemli bir meydan okumayı ortaya koymaktadır. Hiçbir birey veya tür özel olarak yaratılmamıştır; hepsi acımasız bir yaşam mücadelesine kilitlenmiştir ve göreve uygun olmayanlar yok olmaya mahkumdur. Yine de türlerin kökeni (1859), aynı zamanda, ekolojik iç ilişkiler, hayvan ve bitki yaşamları, iklim ve fiziksel çevre arasındaki (ve çıkarsama yoluyla insan dünyasındaki) karşılıklı bağımlılıklarını açığa çıkartan insancıl ve esinlendirice bir bakış açısıdır.

Bilimin katı dili ile edebiyatın detaycılığını birleştiren bir üslupta, genel okuyucu için yazılmış olan Türlerin Kökeni, modern çağın temel eserlerinden birisidir.SİTE:www.kitapyurdu.com


  %30   indirimli
Liste Fiyatı: 22,00  TL.Kitapyurdu Fiyatı:15,40  TL.
Tedarik süresi SATIŞ YOK(TÜKENMİŞ)Kazanacağınız puan: 28
Çeviren: Orhan Tuncay
Yayın Yılı: 2003
2. Hm. Kağıt
495 sayfa
13,5x19,5 cm
Karton Kapak
ISBN:9758722182
Dili: TÜRKÇE
Bu üründen 217 adet satılmıştır.

İLGİLİ KONULAR:
Felsefe-Düşünce > Genel
Orijinal Dil > İngilizce


Yorum Tavsiye Hata Bildirim Webmaster

    Yorum Sayısı: 1-10/21


cemmansur 30.07.2013 katılan 2 kişi, katılmayan 1 kişi
Evrim teorisi muhakkak bilimsel bir devrim niteliğindedir. Kitabın dili ayrıca çok anlaşılır.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
aliocal 09.12.2006 katılan 116 kişi, katılmayan 131 kişi
DOĞADA BULUNAN HER ŞEY BASİTTEN KARMAŞIĞA DOĞRU BİR GELİŞİM İÇİNDEDİR. SORUYORUM:
1-ŞU ANDA KULLANDIĞINIZ BİLGİSAYAR 10 SENE ÖNCE NASILDI?
2-100 SENE ÖNCE ŞU ANNDA KULLANDIĞINIZ ARABA MEVCUTMUYDU?
3-İNSANLAR NE ZAMANDAN BERİ UÇAKLARLA BİNLERCE MİL UÇABİLİYORLAR?
4-RADYO BİRANDA MI BULUNDU YOKSA BİNLERCE DENEME VE YILLARIN GEÇMESİ Mİ BEKLENDİ?
5-BİR ÇOCUK DOĞARDOĞMAZ KONUŞUYOR MU YOKSA ZAMANLA VE ÇEVRESİYLE İLETİŞİMİYLE Mİ ÖĞRENİYOR KONUŞMAYI?
VE...... BİNLERCE SORU DAHA.....

BUNLAR HAYATIN İÇİNDEN SORULAR.
ŞİMDİ GELELİM İNSANIN BİRDENBİRE VE OL DEMEKLE OLMASINA... BELKİ BUNA İNANÇ GEREĞİ KESİN GÖZÜYLE BAKIYOR OLABİLİRSİNİZ. AMA SORUYORUM SİZE:
1-iLK İNSAN HANGİ TARİHTE VAR OLDU?
2-kONUŞTUĞU DİL NEYDİ? HANGİ LEHÇEYİ Yorumun devamı
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
ALAF 27.11.2006 katılan 58 kişi, katılmayan 2 kişi
Bugün kitabın siparişini verdim ve yazılan yorumlara bakayım dedim.
"Okuyana" saygı duymamak elde değil ve fakat bir okurun nasıl olur da bu veya şu kitabın "hala yayınlanmasıyla" sorunu olabilir? Bunu anlamam mümkün değil. Hangi kitabın yayınlanacağına ya da hangi kitabın hala satıldığına takılmak, düşünen ve okuyan insana yakışmayan bir uğraş.
o zaman sorarlar adama kim karar verecek diye? ölçütü nedir diye? ve verilecek hiç bir cevap tartışmasız mutlak olmayacaktır. ve güç başkalarının eline geçtiğinde belki bugün sizin severek inanarak okuduklarınız sansüre uğrayıp, değersiz kabul edilecektir. en azından "okuyan " bir insan olarak hangi ideolojiye sahip olursa olsun diğer "okuyanlara" bu kötülüğü yapmayalım. saygımla
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
bburaks 01.03.2006 katılan 41 kişi, katılmayan 86 kişi
İnsanın ortaya çıkışını bilimsel gerçeklerle dayanarak anlatan tek kitap diyebiliriz. Darwin'in temel ilkeler olarak kabul edilen hiç bir bulgusu aşındırılmış yada tersi kanıtlanmış değilir. Zaten modern biyolojide Darwin'in temel ilkeler olarak söylediklerini moleküler düzeyde kanıtlıyor. ABD deki yüksek mahkemenin orta eğitimde mecburen evrim öğretisinin verilmesi kararının arkasında 1957 yılından ittibaren Amerikanın bilimsel olarak gerilemesinin katkısı çok büyüktür. Anlaşılmıştır ki, Amerikada Darwinizm okutulmadığı için bilimsel gelişme kendini sürdüremiyor. Dolayısıyla Darwinizmin içinden küçük küçük parçalar alıpta, ona hücum edip, sözüm ona yıkma gibi bir saflığa düşmemek gerekiyor. Aksine onun mantığını kavrayıp, onu bütün sosyal Yorumun devamı
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Mikser41 19.06.2012 katılan 2 kişi, katılmayan 1 kişi
Geçmişten beridir kişiler kendi doğrularından başkasını kabul etmez, kendi inancından başka bir şeye inananı kabul etmez ve hoşgörülü davranmaz. Kişilere saygılı olmak gerekiyor. Bu zamanımızın vazgeçilmez bir gerçeğidir. Kimi müslüman olur kimi yahudi kimide darwinci. Nasıl ve ne hakla herkezi bir kalıptan çıkma parça gibi kabul ediyorsunuz. Veya kim olduğunuzu zannedip bu kitap yayınlanmamalı karararını verebiliyorsunuz?
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
hakangün 08.03.2010 katılan 7 kişi, katılmayan yok
Asla sansür yanlısı insan değilim; fakat kitapyurdu editörlerinin yorumları değerlendirirken biraz daha özenli olmaları gerektiğini düşünüyorum. Yani, bu kitabın(Türlerin kökeni) hangi ideolojik temele oturduğunu, bu anlamda tüm dünyada kitap hakkında ki görüşlerin 'inanç' ekseninde algılandığını kitabı okumasakta zaten biliyoruz.
Yorumlarda insanların bu anlamda polemiğe girmeleri oldukça anlamsız. Burası forum sayfası değil. Ben kitabın diliyle, anlatımıyla ilgili bilgi almak istiyorum ama yok.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
komikcocuk 10.01.2010 katılan 13 kişi, katılmayan yok
Arkadaşlardan biri "evrimcilerinitirafları.com" adında bir sitenin onu çok sarstığını söylemiş,çünkü o bir 'evrimci'ymiş ve evinde sadece Darwin ve Karl Marx'ın kitapları varmış. Artık bilim kaynaklı kitaplar alıyormuş. Aynı zamanda evrimci olun ama bilimci de olun demiş. Değerli kardeşim, cümlelerin okuyan insanın yazacağı cümleler değil. Evrimci-yaratılışçı diye bir şey sözkonusu olamaz,bunu yaratan kimdir bilemem fakat bilim insanlarının böyle bir ayrımı yoktur. "Evrime inanmak" diye birşey zaten yoktur, çünkü bu din değildir. Bilim insanları bir problem oluştururlar,nicel-nitel gözlemlere dayanarak ortaya bir teori atarlar. Darwin de bir teori oluşturmuştur ve bu teori bugün var olan evrim teorisinin kökenidir. Evrim sözünün Yorumun devamı
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
yasinaslan87 30.11.2009 katılan 3 kişi, katılmayan 1 kişi
darwin; insanın herkesin yanlış bildiği gibi mevcut maymun ya da insansımaymundan değil, çok uzak, insansımaymun benzeri atalardan evrimleştiğini savunmaktadır.
hiçbir zaman insan maymundan gelir dememiştir. zaten; darwin kendisi yaşamının son zamanlarına kadar evrim değil, dönüşüm, değişim kelimesini kullanmıştır. ve eğer insan-maymun benzerliği yerine bitkiler ve hayvanlar üzerindeki değişimler incelenirse harun yahya denen homo sapiens in bile inkar edemeyeceği gerçekler görülecektir.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Enes3492 11.04.2008 katılan 29 kişi, katılmayan 48 kişi
kitapalrı mükemmel eser lerdir.
Harun yahya adını verdi biri.
Haru nyahya nın hiçbir kitabında bilmisel araştırma yoktur.
Darwin teorileri ile dünyanın yönünü deiştirmiş bir şahiserdir
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
yakuptas 13.07.2007 katılan 19 kişi, katılmayan 20 kişi
neden insanlar evrimi inanç ve gurur meselesi haline getirirler anlayamıyorum.
ilk canlının ortaya çıkışı konusuna takılıp kalmamak gerekir. eğer bir yaratılış varsa evrim teorisinin ortaya attığı şekilde moleküllerin bir araya gelmesiyle de yaratılış olabilir.
darwin, dünyayı dolaşıyor, binlerce canlı türünü inceliyor ve ortaya somut birşeyler koyuyor.bilimle uzaktan yakından pek bir alakası olmayan harun yahya kod adlı adnan oktar da çıkıyor ben evrimi çürüttüm diyor.herkese kitap dağıtıyor.
bilimden uzaklaşmanın sonuçlarını tarih kitaplarından okuyoruz bugün.
saçma sapan fikirlerle bilimi hiçe saymaya devam edersek bunun da elbette bir faturası olacaktır.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz

 1  2  3  İleri

Ürünün diğer baskıları için Tıklayınız

Ana Sayfa | Yeni Çıkanlar | Çok Satanlar | Konu Başlıkları | Yazarlar | Yayınevleri | Arama | Üye Sayfası | Sipariş Takibi |
Ortaklık | Puan Kataloğu | Yardım | Kampanyalar | Kitap Dergisi | Sahaf | Tavsiye |
Bize Ulaşın | Bizimle Çalışmak İçinBasında Biz      


kitapyurdu.com'da ödeme seçenekleri olarak Visa, Master ve Dinners kartlar, Paypal, Havale, EFT ve Posta Çeki kabul edilmektedir.


kartlara taksit yapılmaktadır.
Tel: 0212-519-8720 Faks: 0212-5191584 Örnektepe mh. Pazaraltı sk. No:96 Sütlüce-İstanbul Türkiye
Gizlilik ve Güvenlik Politikası 103www.kitapyurdu.com