Anasayfa
internet kitapcılığında 14. yıl
 
Hoş geldiniz...
Yeni Ziyaretçi Kılavuzu
Ücretsiz üyelik için tıklayınız
Sepetinizde 0 ürün var.

 
Bir Katilin Anatomisi
Bir Katilin Anatomisi, Patricia Cornwell,Zeliha İyidoğan Babayiğit10

Dostlarınızla paylaşmak için tıklayın


Patricia Cornwell

ALTIN KİTAPLAR

1888 Ağustosu'ndan Kasım ayına dek Londra'nın Whitechapel semtinde yedi kadın katledildi. Bu tüyler ürpertici cinayetler Doğu Yakası'nda panik ve korku rüzgarları estirirken ortaya çıkan isim en az cinayetler kadar korkutucuydu: Karındeşen Jack!
Yüz yıldan fazla bir zamandır insanların kafasını meşgul eden bu cinayetler zinciri, dünyanın en büyük faili meçhul olayları arasında yer aldı. Üretilen sayısız senaryolar arasında katilin, kraliyet ailesine mensup bir asilzade, bir berber, bir doktor, bir kadın ve bir ressam olduğu varsayımları vardı.

Sonunda; Patricia Cornwell, adli tıp alanındaki derin bilgisi ve teknik becerilerinin üzerine 21. yüzyılın disiplini polis soruşturmalarını da uygulayarak elde ettiği somut bulgularla dünyaca ünlü ressam Walter Sickert'ın Karındeşen Jack olduğunu kanıtladı.

Cornwell, Viktorya Dönemi'nin karmaşık tekniklerinin yardımıyla Karındeşen Jack'in Metropolitan Polisi'ne gönderdiği ünlü mektupları Sickert'ın yazmış olduğunu bularak karmaşık bir düğümü çözdü.

Sickert'ın tablolarının tüm ayrıntılarını büyük bir titizlikle inceleyen yazar, ressamın eserlerinde sürekli kurbanlarının korkunç ölümlerini çizdiğini ve cinsel organındaki doğuştan gelen bozuklukları yok etmek için erhenlik çağında geçirdiği bir dizi ameliyatın ruhsal dengesini bozarak onu psikopat bir katile dönüştürdüğünü keşfetti.

Güçlü kalemi ve cinayet soruşturmalarındaki engin bilgisiyle Patricia Cornwell yine çok etkileyici bir yapıtla karşımızda.SİTE:www.kitapyurdu.com


  %20   indirimli
Liste Fiyatı: 19,00  TL.Kitapyurdu Fiyatı:15,20  TL.
Tedarik süresi SATIŞ YOK(TÜKENMİŞ)Kazanacağınız puan: 26
Çeviren: Zeliha İyidoğan Babayiğit
Yayın Yılı: 2004
Kitap Kağıdı
379 sayfa
13,5x21,5 cm
Karton Kapak
ISBN:9752104436
Dili: TÜRKÇE
Bu üründen 33 adet satılmıştır.

İLGİLİ KONULAR:
Edebiyat > Polisiye
Orijinal Dil > İngilizce


Yorum Tavsiye Hata Bildirim Webmaster

    Yorum Sayısı: 1-6/6


ferrou 24.01.2013 katılan 1 kişi, katılmayan yok
insanlık tarihinin en çok bilinen ve merak edilen katili olan karındeşen jack in kim olduğunu 100 yıl sonraki teknoloji ve analiz yöntemler ile ortaya çıkaran yazarı tebrik etmek gerekir. okuduğuma göre anlattıklarında ve bulduğu delillerde akıla takılan bir yer kalmamış. iyi okumalar...
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
can1123 13.05.2009 katılan 1 kişi, katılmayan 1 kişi
Yazarın okuduğum ilk kitabıydı. Ve keşke okumasaydım dedim. İnanılmaz derecede sıkıcı , ağır ilerleyen bir kitap. Belki bu tarz kitaplardan hoşlanmadığım için sevmedim ama sonuçta sevemedim.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Karanlıktaki_ses 22.04.2008 katılan 2 kişi, katılmayan yok
Bir Katilin Anatomisi

Yazarın okuduğum ilk kitabıydı ve hayal kırıklığına uğradım. Çünkü bu bir roman değil. Ön yazıdada belli olduğu gibi yazar katilin adını vermiş ve konuyu kendi gözlemleriyle ele almış. Zamanında yaşamış olan karındeşen jack adındaki adamın yaptığı cinayetleri kendi düşünceleri ile araştırmış. Ben kitap almadan önce bu sitede araştırma yapar öyle alırım. Çünkü böyle sonuçlarla karşılaşınca gerçekten üzülüyorum bu tarz bir kitap benim tarzım değildir. Ben bu kitabı nasıl aldım onuda anlamış değilim. Sözün kısası bu bir roman değildir ismindede belli olduğu gibi bir katilin hayatını , nasıl cinayet işlediğini , nedenlerini , kullandığı yöntemleri yazarın kendi uslübüyla yapmış olduğu bir belgesel tarzında kitaptır. Yorumun devamı
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
deniz19898991 02.07.2007 katılan 2 kişi, katılmayan 1 kişi
Bu kitabı okuduktan sonra yazara hayran kaldım. nasıl çözüvermiş tüm ülkeyi delirten bir katilin sırrını. Hayran kalmamak elde değil. Pisikopat bir kişiliğin neler yapabildiğini gösteriyor bize bu kitapta. Karındeşen Jack 'ın Bir biyografisi niteliğinde. Okumanızı tavsiye ederim.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Ayhan Kaya 04.03.2006 katılan 2 kişi, katılmayan yok
Nihayet bir romandır diye düşünerek bu eserde anlatınlara inanmayabilirsiniz.Belki de yazarın da böyle bir iddiasi yok ancak birkaç sene önce sinemalarda gösterime giren bir filme dikkatinizi çekmek istiyorum.Bu film "From Hell- Cehennemden Gelen" Karındeşen Jack hikayesi...Bu filme göre çok netleşmese de katil, kraliyet ailesi doktoru yaşlı cerrah...Bu eserde ise dönemin ünlü ressamlarından biri...Şimdi tabii hangisi daha inandırıcıydı diyeceksiniz, tabii ki roman diyeceğim.Tezimiz doğruluğunu da hem çok gerçekçi kurgulanmış filmi hem romanı inceyerek görebilirsiniz.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Deniz_Paşa 18.11.2005 katılan 2 kişi, katılmayan yok
Bu kitabı alırken 1800'lerin sonunda Londra'da uzun süre korku salan ve hala çözülememiş seri katilinin hakkında geçerli ve yeterli bilgi sahibi olmayı umuyordum. Ancak yazar bence önsözde kesin bir dille ifade ettiği gibi Karındeşen Jack'in kimliğini açıklamış, ancak ortaya koyduğu bazı önemli delillerin geçerliliğinin oldukça tartışılır olduğunu düşünüyorum. Ayrıca kitabın dili nedeniyle okumakta zorlanıyorsunuz. Çünkü sürükleyiciliği olmayan bir kitap. Ama aklınızdaki Karındeşen Jack hakkındaki sır perdesinin bir parça aralanmasını istiyorsanız okumanızda fayda var.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz

 1 

Ana Sayfa | Yeni Çıkanlar | Çok Satanlar | Konu Başlıkları | Yazarlar | Yayınevleri | Arama | Üye Sayfası | Sipariş Takibi |
Ortaklık | Puan Kataloğu | Yardım | Kampanyalar | Kitap Dergisi | Sahaf | Tavsiye |
Bize Ulaşın | Bizimle Çalışmak İçinBasında Biz      


kitapyurdu.com'da ödeme seçenekleri olarak Visa, Master ve Dinners kartlar, Paypal, Havale, EFT ve Posta Çeki kabul edilmektedir.


kartlara taksit yapılmaktadır.
Tel: 0212-519-8720 Faks: 0212-5191584 Örnektepe mh. Pazaraltı sk. No:96 Sütlüce-İstanbul Türkiye
Gizlilik ve Güvenlik Politikası 103www.kitapyurdu.com