Yayıncı Hakkında

FİHRİST KİTAP

Fihrist Kitap, Türkçeye yeni eserler kazandırmayı kendisine hedef olarak belirleyen ve “dilin sınırlarını genişletmek” ilkesiyle adım atan, nitelik odaklı bir yayınevidir.
2012 yılında düşünce dergisi olarak yayım hayatına başlayan Fihrist ekibi, 2018 yılında "Fihrist Kitap" adıyla Ömer Alkan’ın genel yayın yönetmenliğinde kitap yayımcılığına odaklanmıştır.
Fihrist Kitap, bir kütüphaneci bilinciyle nitelikli bilgi kaynaklarını doğru ve sistemli bir sıralamayla okur önüne koymayı yöntem olarak belirlemiştir. Bu sebeple, Fihrist için "kitap dizileri” oldukça önemlidir. Bu amaçla ortaya çıkardığı Ütopya - Distopya - Bilimkurgu Dizisi, Özgün Düşünce Dizisi, Feminist Ütopyalar, Uzak Doğu Edebiyatı ve Klasikler dizileri okurlar tarafından büyük ilgiyle karşılanmıştır.

2023 yılının başı itibariyle 150 eseri yayıma hazırlamış olan Fihrist Kitap, Türkçeye ilk defa kazandırdığı kültürel ve entelektüel değeri yüksek klasik eserler ile kitaplığını genişletmektedir. Yayınevinin 100. kitabı olan Sir Isaac Newton’un daha önce Türkçeye tam haliyle kazandırılmamış “Optik" adlı eseri, bu idealist çabayı göstermek adına önemlidir. Diğer yandan, Türk yazarların nitelikli edebiyat ve düşünce eserlerine de yer vermektedir.

Fihrist Kitap, nitelikten ödün vermeden, Türkçeye âdeta bir ödev bilinciyle kıymetli eserler kazandırdığı için okur tarafından sahiplenilmiş, özgün kapak tasarımları ile fark yaratarak kendi kitlesini edinmiştir.

Fihrist, dile yeni eserler kazandırarak dilin niteliksel anlamda eylem becerisini geliştirmek ve dilin sınırlarını genişletmek için gösterdiği özveriyi soluksuz sürdürecektir.

FİHRİST KİTAP

Çok Satanlar
Tüm Ürünleri
Yeni Çıkanlar
Tüm Ürünleri