Yayıncı Hakkında

SİA KİTAP

SİAKİTAP yayıncılık sektöründe pek çok başarılı projeye imza atmış 3 arkadaşın güçlerini, tecrübe ve birikimlerini birleştirmesiyle 8.8.2019 tarihinde kuruldu. Türkiye’nin önde gelen gazeteci, yazar, şair, çevirmen ve sanatçılarının katkılarıyla da renklendi ve okur karşısına çıkmaya hazırlandı. Pek çok iş ortağının da desteğini alan SİAKİTAP sektöre farklı bir renk getirme iddiasını taşıyor.
Edebiyat, araştırma-inceleme, siyaset, anı-biyografi, tarih ve benzeri alanlarda okura nitelikli kitaplar ulaştırmayı amaçlamanın yanı sıra geleceğin yetişkin okurları olan çocuklarımıza da alanında uzman ve yetenekli yazarların eserlerini sunmayı hedefliyor.
“Asıl olan edebiyattır” sloganıyla hareket eden SİAKİTAP, geçmişin edebi mirasının en iyi örneklerini yayımlayacağı gibi geleceğe karşı sorumluluğunun da farkında olan bir çizgi izleyecek. Bunun yanında yetenekli yeni yazarları keşfetmeyi ve onların ilk kitaplarını okurla buluşturmayı hedefliyor.
Osmanlıcada “bolluk, bereket ve açıklık” demek olan SİA kelimesi, bir Afrika kabilesinin dilinde “Tanrının lütfu” anlamına geliyor. Mısır mitolojisine göre ise “düşüncenin ete kemiğe bürünmesi” ya da “bilgeliğin yüceltilmesi”ni temsil eden tanrıçadır. Bizim amacımızsa SİAKİTAP’ın “düşüncenin kitaba dönüştüğü yer” olmasıdır.


SİA KİTAP

Çok Satanlar
Tüm Ürünleri
Yeni Çıkanlar
Tüm Ürünleri