Yayıncı Hakkında

SİMURG YAYINLARI

Simurg, Kafdağı'nda, Bilgi Ağacı'nın dallarında yaşayan bir ölümsüz, masallardaki adıyla Zümrüdüanka; 15 yıldır İstanbul’da, Beyoğlu'nda hem sahaf hem kitabevi hem de yayınevi olmak yetmiyor ona, kitap dağıtım işini de kanatları altına almaya hazırlanıyor. Pek yakında sanal ortamda çıkacak karşınıza.

Simurg Kitapçılık, Yayıncılık ve Dağıtım Ltd. bugün konusunda en bilgili, sipariş ve çeşit takibinde en hızlı kadrosuyla, en makul fiyatlarıyla, 40 bini aşkın eski ve yeni kitaptan oluşan bir koleksiyonla hizmet vermektedir. Aynı zamanda on binlerce süreli yayın birikimine sahiptir.

Simurg , Kültür Bakanlığı, Türk Tarih Kurumu, Türk Dil Kurumu, Atatürk Kültür Merkezi, Atatürk Araştırma Merkezi, Türk Kültürünü Araştırma Enstitüsü yayınlarının bayisi olup İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Yayınları genel dağıtıcısıdır ve yeni bayilikler için kimi kurumlarla görüşmelerini sürdürmektedir.

Türkiyat ve Türkoloji kavramlarıyla özdeşleşen Türkiye, Türkler ve Türk dünyası üzerine dil, tarih, edebiyat, iktisat, politika, sanat, arkeoloji, müzik vb. alanlarında her dilde kitaplarla dans eden ve Türk yayın hayatında bu konularda 50'nin üzerinde yayın yapmış ve yapmakta olan Simurg, bütün dünyada gerçek kitapseverlere, akademisyenlere, kütüphanelere binlerce kitaplar kazandırmış, kazandırmaya devam ediyor. Simurg kütüphaneler kuruyor ve Türkolojinin dünyadaki adresi olmaktan büyük bir mutluluk duyuyor.


SİMURG YAYINLARI