Toplam yorum: 1156582
Bu ayki yorum: 17403

E-Dergi

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

06.06.2012

Kitapta, çevresiyle ve toplumla pek fazla teması bulunmayan, ancak zorunlu durumlarda otel dışına çıkan otel katibi Zebercet'in yaşadığı ruhsal sorunlardan sonra intihara yönelişi, hatta sürüklenişi anlatılmaktadır. Saplantılı ruh hali içindeki Zebercet'in hikayesinin anlatıldığı "Anayurt Oteli"nde asıl tema ise Zebercet'in acımasızlığı ve kendine yabancılaşmasıdır.
17.02.2008

Kitap öncelikle Felsefe özelinde meraklı olanlar için bir ziyafet. Temel iddiası olan şeyleşmenin ontolojik temellerini detaylı inceliyor, ama, marksist bakışla ele aldığı iddiasına rağmen kapitalizmde üretim ilişkilerinin ve sürecin olmazsa olmazı olan bireyin araçsallaşmasına, zaman faktörüne değinmiyor, ontolojik izahın neyin sonucu olduğu belli değil, insan ihtiyaçlarının karşılanmasında ki zorunluluk, bunun başka nasıl olabileceğine dair bir açıklama da yok, yani mevcut güdüsel temellerin bir zorunlu gidişi olarak kapitalizm olgusu yer almıyor, yoksa şeyden de beter olduğumuzu biz de biliyoruz, bir de kitap materyalist bir aşkınlık perspektifi geliştirmek istiyormuş, bu da herhalde arabanıza binip benzin koymadan bu araba yürür diye düşünmeye benziyor. Bu durumda 'Ülgener' okumak daha ilginç olabilir.
31.08.2009

Sunnetin farz olmadigini bu kitaptan ogrendim. Tarihcesini de. Ve 2.5 yasindaki oglumu bu yasa kadar sunnetten korudum. Iki kez cok acil sunnet olamsi gerekir dediler. Baska doktora goturduk. Gerek olmadigini soyledi. Gercekten de iki durumda da hic birsey yapmadik ve sorun gecti.
Cocuklarimizi kasaplardan koruyalim. Cok gerekmedikce onlara ilac verme hakkimiz bile yok. Ogluma igne yapilmamasi icin ne ozverilerde bulundum. Onu opmek icin bile ondan izin almam gerektigine inaniyorum. Adet yerini bulsun diye vucudunun bir parcasini kestirme fikri bana korkunc geliyor. Kiz cocuk, erkek cocuk bir mucize olarak hicbir eksigi ve fazlasi olmadan doguyor ama biz erkek cocuklardan bir parcanin kesimesi gerektigini dusunuyoruz.
Unutmayalim Kuzey Afrika ulkelerinde de kizlarin %90 sunnet ediliyor. Turkiye`de hangi anne kizinin klitorisinin kesilmesini kabul edebilir. Bunu erkek cocuklara neden reva goruyoruz?
04.06.2013

Çocuklarınızla kaliteli zaman geçirmek istiyorsanız ve çocuk dilinden anlamıyorsanız(benşm gibi) güzel bir kitap.Aslında basit oyunlar var.Ben bir öğretmen olsaydım eminim bunları düşünüp oynatabilirsim.Ama yoğun çalışan be bu konulara kafa yoramayanlar için hazır bir fırsat.Benim gibilere tavsiye ederim.
03.03.2014

Bir dönem sadece belirli kimseler bilhassa yöneticiler tarafından hikmetler edinmek için okunurmuş bu büyük eser. Şimdilerde ise hikaye amaçlı. Okuyucu kitabı batının fabllarıyla karıştırmamalı. Fabllar lak lak Beydeba tepeden tırnağa hikmet. Anlayana... Yoksa gerisi hikaye...

ZİYARETÇİLERİN EN ÇOK KATILDIKLARI YORUMLAR

01.06.2017

Kitabı görür görmez duygulandım. Tüm sahneler gözümün önünde...
02.06.2017

gercekler cok acidirr. atalarimiz haklarini insallah bize helal eder.
18.06.2017

1 senedir bu kitabın çıkmasını bekliyorum. 8 gün geçmez bana şimdi usta yine döktürmüştür şüphe yok ki :)
02.06.2017

Blog yazarı michealsikkofiel'in blogundaki tasavvuf yazılarını derlediği ve üzerine birşeyler ekleyerek yazdığı kitap.Tasavvufun islama verdigi zararları ve birçok şeyi açıklıyor.Okunmalı
01.06.2017

Piyonu okuyan düşünmeden alır aga bu kitabı..