Toplam yorum: 2.687.013
Bu ayki yorum: 0

E-Dergi

Editörün Seçtikleri
13.07.2011

kitabı okuyup bitirmem sadece 2 günümü aldı çok heyecanlı çok sürükleyici ve gerçekçiydi. millenıum serisinden sonra okunabilecek en güzel kitaptı bence. kitap okumak istiyorum ama ne alsam bilemiyorum diyenlere ilk tavsiyem budur..
11.03.2008

Uzun zamandır Vahidettin ile ilgili muhtelif cihetlerden yazılmış eserler okumam sebebiyle sürekli onun hakkında kararsız kalmakta idim. Ancak Atatürk'ün ağzından aktarılan bu eseri okuduktan sonra Vahidettin hakkında hiç bir şüphem kalmamıştır. Zaten aksi Atatürk'ü yalancı çıkartmak olur ki buna inanmam mümkün değildir. Ayrıca sürekli olarak gündeme getirilen "Vahidettin Atatürk'ü Samsun'a istese göndermezdi" diyerek başlayan savunmanın hakiki gerekçesinide bulmuş oldum kitapta. Benim nokta-i nazarımdan Vahidettin konusu böylelikle kapanmıştır.
14.12.2007

Erdal Sarızeybek bu kitabında tüm iyi niyeti, dürüstlüğü ve vatan sevgisi ile yaşadıklarını anlatmış. Gerçekten okunması gereken bir eser. Birileri can verirken ülkemizin bir yerlerinde bizlerin daha duyarlı olup o insanlara sahip çıkıp iyiyi ve kötüyü ayırt etmemiz gerekiyor. Erdal komutanımızı duyarlılığından dolayı ve böyle bir kitap yazdığı için kutluyorum.
01.08.2011

Kürt sorunu hakkında okuduğum en yetersiz kitaplardan biri. Vali efendi önüne gelene hakaret yağdırıyor. Çözüm yok. Daha çok kan daha çok gözyaşı. Bir de Batman da terörü temizledim diyor. Bu mantıktan Şarman gibi 11-12 Vali bu işi kökten çözebilir. Devlete orduya bile gerek yok. Her neyse çok tekrar çok vatan millet sakarya çok ölüm kısaca malumun ilanı dışında bir şey yok kitapta. bence vasatın altında bir kitap. Örneğin kendi döneminde Batmanda yaşanan faili meçhul cinayetlerini bir kaçını anlatsaydı daha ilgi çekici bir kitap olurdu herhalde.
Psikoloji uzmanlarından uygulanabilir bir öz yardım kitabı mı? Fazlası var, eksiği yok. Bu kitabı piyasadaki benzerlerinden ayıran bazı detaylar üzerinde durmaya değer. Öncelikle bu kitap; kaygının oluşumunu bilimsel gerçeklerle ele aldığını kaynak belirtmekten çekinmeden yazıldığı için önemli. Bunun yanı sıra dili anlaşılır, okuru koparmıyor. Anlatım örnekler ve hikayelerle zenginleştirilmiş. Bundan yirmi yıl öncesine kadar bilinmeyenler şimdi bu kitapla bize gündelik hayatta basit uygulamalar şeklinde sunularak farkındalık kazandırıyor ve dönüşüm imkanı sağlıyor. Kitap, kaygı bozukluğunun anatomisini deşifre ediyor. Kaygının kaynağını ve çeşitlerini öğretiyor. Beynin ilgili bölümlerinin kaygıyı oluşturmadaki rollerini örneklerle açıklıyor. Amigdala ve kortekste işlenen bilgilerin, belleklerinde tutulanların kaygıyı nasıl tetiklediğini anlatıyor. Bu sayede okur, duygu ve düşüncelerini anlamlandırma imkanı buluyor. Duygu ve düşüncelerimize dair iç ve dış tetikleyicileri tanımamıza, “o an”ların farkına vararak olayların karşısında vereceğimiz tepkilerin yeniden programlanmasına yardımcı oluyor.

Kaygı bozukluğu başta olmak üzere, panik ataklar ve korku anlarında beynin nasıl işlediğini ve hücresel yapıda kurulan bu bağlantıların nasıl değiştirilebileceği, böylelikle olaylar karşısında düşünce yapımız ve tutumlarımızla kendimizi nasıl dönüştürebileceğimizi bize anlaşılır biçimde aktarıyor.

Uzun zamandır düzenli yoga ve mindfulness meditasyon pratiği deneyimleyen birisi olarak eklemeliyim ki, bu kitap gerek pratiklerime gerekse gündelik hayattaki duygu, düşünce ve davranışlarıma yeni bir farkındalık kazandırdı.

Uzmanlara, danışanlara, mindfulness meditasyon ya da yoga eğitmenlerine, nöroloji ve psikolojiye ilgi duyanlara; beynin işleyişini merak eden, duygu ve düşüncelerini keşfetmek isteyen herkese öneririm.
Ziyaretçilerin En Çok Katıldıkları Yorumlar
Yorum Bulunamadı