Toplam yorum: 2329097
Bu ayki yorum: 153

E-Dergi

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

01.07.2009

Hadis okumak istiyorsanız bence çok güzel bir kitap. Ahkam hadisleri toplamış. Yani helal haram belirleyen, hayatınızda asla yapmamanız gerekenleri belirten, yada ibadette bazı şartlar koşan hadisleri toplamış mesela. Bunlarıda hayatınızda hemen uyguluyabilirsiniz, hemen hayatızı etkiler. Mesela ''Altın ümmetimin erkeklerine haramdır'' diyor Peygamber (sav). Bu ahkam size ulaştıktan sonra, bunun haram olduğu size ulaştıktan sonra bunu terkederseniz hayatınızda hemen etkisi olmuş oluyor. Zaten ilmin en faydalısıda bu, amel edilen bir ilim, kuru kuru bir ilim değil sadece kitaplarda kalan bir ilim değil. Hayatınıza anında uygulayabileceğiniz bir ilim.
09.05.2008

Sayın Mustafa Necati Sepetçioğlu’nun bundan 8 yıl önce yayınladığı kitaba eskimiş ama içersinde altın bilgiler olan bir kitap olarak bakmak gerekir.Bakınız bu konuda ne yazmışlar: “Sanat adamları ancak yeryüzünü güzelleştirebilmek uğrunda, çirkinde bile mecut olan bütün güzellikleri insanların gönül gözünde yerleştirmek için çaba sarfetmek mecburiyetindedirler. Yeryüzünün güzelleşmesi dünkü, bugünkü, yarınki çabaların senteziyle olur.” Geçmişimizi bu seri ile yaşıyorcasına pekiştirebiliriz.

Dünkü Türkiye Dizisi İstanbul’un fethine kadar geçen zaman içersinde olmuş olayları yazarın bize yaşıyorcasına yansıttığı 12 kitaptır.Seri Kilit,Anahtar .. diye devam etmekte.Zamanla bu serinin tamamını okumaya çalışacağım tabii.Şimdilik okuduğum kadarını sizlere anlatmaya çalışayım.Serinin ilk kitabı Kilit Selçuklu zamanında Alpaslan dönemini anlatmakta.Asıl konumuz Anahtar olduğundan Kilit’i atlamam gerekiyor fakat belirtmeliyim ki Kilit’i okumadan Anahtar’ı okursanız gerçekten şahışlar ve bir çok olayı anlamakta zorlanabilirsiniz.İşte ben de daha önce serinin ilk kitabı olan Kilit’i okudum.Çocukluk döneminden sultanlığa bir ömür boyu Alpaslan’dan bahsediyor.Anahtar ise Alpaslan’ın vefatından başlayan bir kitap.Açıkcası tek kelimeyle şudur denilemez.Zamanın güç dengelerini,bir çok taktiği,sevgiyi ve hüznü,zafer ve bozgunu içinizde hissediyorsunuz.Alpaslan’dan sonra yerine geçen oğlu Sultan Melikşah’ın etrafında dönen entrikalar,beylerin tahta göz dikmeleri,Bizans’ın bölünüşü,ülkenin bütünlüğünü sağlamak için yapılan fedakarlıklar,kardeşinin ölümüne göz yummadan tutun da kendi canını feda etmek ve daha niceleri..

Okurken biz Türklerin atası Selçukluların başından geçen onca olay ve nasıl vefa duygusuna sahip olduklarını anlıyorsunuz.Kısacası okuyun tarihimizi öğrenin.Saygılar,Sevgiler.. ((:
10.08.2009

Eğer esved iseniz ve istikbal mümkün değilse bu kitabı okumamalısınız; acılarınızın dile geldiği bu kitap size zarar verecektir.
Eğer aradığınızı bulmuş ve istikbaliniz umut vadediyorsa bu kitabı okumalısınız, bulduğunuzun kıymetini farkedeceksiniz.
Eğer henüz hiç emek vermediyseniz, sevda nedir bilmiyor iseniz kitabı aldığınız yere koyun ve boşverin gitsin. Çünkü Werther i (Goethe yi) zaten anlayamayacaksınız demektir.
02.06.2014

kitap,klasik çocuk yetiştirme ya da gelişim kitaplarından farklı bir üslupla yazılmış. ayrıca ülkemizdeki çocuk eğitimi mantığının belki de en önemli eksikliklerinden biri olan çocuğun yeteneğine göre yönlendirme hususunda yerinde ve ilginç tespitleri var.beğendim.
09.06.2010

"Bu güne kadar neden okumadım bu kitabı" dediğim kitaplardan biri oldu bu kitap... Gerçekten satır aralarında hayat dersleri veriyor. Hele delikanlının billur dükkanının sahibiyle yaşadığı anlar ve diyaloglar çok hoş...

ZİYARETÇİLERİN EN ÇOK KATILDIKLARI YORUMLAR

05.07.2020

Doktor Selçuk BİLGİNER’in ‘bu kitabı gençler mutlaka okumalı’ sözünün altına ben de imzamı atıyorum. Neden mi? Çünkü maalesef biz gençler ya az kitap okuyoruz ya da doğru kitaplar okumuyoruz. Şahsen ben yıllardır kitaptan yana tercihimi hep romandan yana yaptım. ‘Beni Senden Ayırma’yı da bir roman olduğu için tercih ettim. Fakat bu kitap bana, yıllardır boş kitaplar okumuş olduğumu gösterdi. Romantik satırlarla avunan beynim aslında hiçbir şey öğrenmemiş. Oysa bu kitaptan, çok şey öğrendim. Önyargılarımı yıktım, tabularımı yok ettim. İdealist nasıl olunur, bir memleket için nasıl bedel ödenir, sevdiklerin için nelerden vazgeçilir, edilen bir duada avuçlarında gözyaşı nasıl biriktirilir, atalarının bıraktığı tarih nasıl baş tacı edilir, sadece aklımız başımızda diye günlerce dua etsek bile yine de az gelir… gibi bütün fikirler, bu kitabın bana kazandırdıkları değerlerden sadece birkaçı. Sözün özü, bu romandan çok ama çok şey öğreneceksiniz. Yüreğinize sağlık Ergin Can!!!
04.07.2020

Bir kitapçıda, kitapları incelerken bana nasıl bir kitap aradığımı sorsalardı eğer, tarif edeceğim kitap kesinlikle böyle bir kitap olurdu. Hatta dürüst olmak gerekirse, bu kadar güzel bir kitabı bile belki tarif edemeyebilirdim. Yazar, bu kitapta sadece bir roman sunmamış bize. Kitapta o an hangi durum veya hangi duygu işleniyorsa yazar o anı bir öykü veya şiirle perçimlemiş. Ayrıca romandaki öğretmen karakterinin günlüklerine de bayıldım. O kadar samimi o kadar gerçekçi ki zaman zaman gözyaşlarımı tutamadım. Eymen'in mesleği ve nişanlısı için verdiği mücadeleler beni benden aldı. Ayrıca yazarın seyir yazıları da çok hoştu. Yani, kitabın neresinden tutsanız ayrı bir güzel. Okunmayı fazlasıyla hak ediyor. Artık ben de sıkı bir Ergin CAN okuruyum.
04.07.2020

İnsanoğlunun virüsle imtihanına farklı bir bakış açısı getirmiş, duygu karmaşası yaratan gerçekçi bir hikaye
01.07.2020

dostoyevskinin her esri ayrı bir güzel. okunması her evde bulunması gereken bir kitap.
03.07.2020

çok güzel olmuş herkesin hayatı mutlaka yazılanlarla keşişmiştir elinize emeğinize sağlık