Toplam yorum: 3.087.413
Bu ayki yorum: 7.100

E-Dergi

Gürkan Aykaş Tarafından Yapılan Yorumlar

03.03.2005

Rahmetli üstadın en güzel eserlerinden biri. Deliler önce hapishane yönetimini sonra tüm ülkenin yönetimini ele geçirirler. Akıllı! siyasetçilerin özellikle okuması gerekir. Deliler, tüm düzeni altüst ederek daha güzel bir ülke yaratıyorlar. Sonrası tabi ki delilere yakışır nitelikte.
02.03.2005

Feng Shui hakkında bilgi sahibi olan kimseler yorumda bulunsaydı daha iyi olurdu. Benim şimdiye kadar okuduğum anlaşılması en kolay ve gerçekten Batılı zihniyetine göre yazılmış güzel bir kitap.

Kaldı ki Feng Shui uygulamalarının temeli tertip ve düzen üzerine. Dağınık bir yerde nasıl ruhunuz sıkılırsa, düzenli bir yer o kadar mutlu hissedersiniz kendinizi. Kısaca anlatılmak istenen bu.
10.02.2005

Foucault'un düşünce yapısını anlatan güzel bir eser. Filozofun neden bu yolu seçtiğin anlamak gerekiyor öncelikle. Hangi yol? Toplumun en zayıf & güçlü kurumlarının oluşum ve gelişimlerini inceleyerek TOPLUMU ve İNSANI anlamak. Cinsellik, Klinik, Hapishane, İktidar vs. Başlayınca hepsini okuyun.
10.02.2005

Zaman Nietzsche zamanı! Tüm kitapçılardan en çok satın alınan filozof. Foucault ile birlikte tüm kitapçı raflarında el ele. Anlaşılmaz Türkçe çeviriler ile ilk 10 sayfadan sonra yorgunluktan bayıltan kitaplar. Bu kitabı biraz ayrı bir köşeye koymak gerekiyor.
Tarih ve felsefe ile ilgilisi olan birinin mutlaka okuması gereken bir başucu kitabı diyebilirim. Neden? Çeviri çok güzel + tarihe bu şekilde daha önce hiç bakılmamıştı.
Ayrıca, tarihin dışında yine temel felsefe düşüncelerini ezen bir yaklaşım ile ciddi birikim istiyor anlaşılmak için. Tam bir challenge.
10.02.2005

Doruk Yayınlarına Arda Denkel'in düşünce sistemini O'nu kaybettikten sonra, tekrar yeni okuyuculara tanıttıkları için teşekkür ederim.