Toplam yorum: 3.098.966
Bu ayki yorum: 3.501

E-Dergi

Yazkan Tarafından Yapılan Yorumlar

22.02.2016

Sevindiğinizde, üzüldüğünüzde, sinirlendiğinizde ve her zaman açıp açıp okuyabileceğiniz bir kitap. Aldığım gün okudum çok beğendim. Herkese tavsiye ederim.
16.02.2016

Kitap çabuk okunan ama doyurucu bilgi vermeyen bir çalışma olmuş. Yazar Esmai Hüsnayı, Türklerin eski dininde karşılığını zoraki bulmaya çalışacağına kaynaklardan yola çıkarak yine tadımlık Türklerin tanrı anlayışını yazsaydı daha iyi olurdu. Konu güzel ama kitap doyurucu ve zevkli olmamış.
15.02.2016

Genelde din hakkında ve özelde İslam hakkında bilgisi olmayan birisi kitap yazarsa ortaya böyle ucube bir kitap çıkar. Yazar, ilahi dinlerin kaynağını çok tanrılı dini olan Sümerlere garip anolojiler yaparak bağlamış ve Aziz İslamı saçma sapan anlatılarla zoraki benzerlikler kurarak aşağılamaya çalışmış. Bilimsel hüviyeti olmayan, başkalarının da kafasını gereksizce karıştıracak bir çalışma ortaya çıkmış. Yazarın zihin altında dine olumsuz bakışı, Sümerleri ilgisinden dolayı kutsaması ve her şeyin kaynağını orda görmesi yatmakta. Tahammül sınırlarını zorlayan bir kitap. Bilimsel değil zira "bana göre" "sanki" "olması gerekir" gibi "galiba" "benziyor gibi" zoraki ilinti kurma yollarına gitmiş. İslam kitapta bahsedilen tüm anormalliklerden uzak/beri, pak bir dindir. Yazarın dinle ilgili kitap yazmadan önce bu işi ocağından iyice öğrenmesi gerekirdi. Kitabı kesinlikle tavsiye etmem.
11.08.2014

Bu kitabı tesadüfen yerde bulmuş ve kısa sürede okumuştum. Şiddetle öneririm. Almanyanın ülkemizle neden çok ilgilendiğini ve hangi marjinal grupları finanse ettiğini anlatan nefis bir kitap.
11.07.2014

Çok güzel bir kitaba benziyor.Akışkan kitapları seviyorum.Elimdeki kitaplar bitince hemen almayı düşünüyorum.