Toplam yorum: 3.099.665
Bu ayki yorum: 4.201

E-Dergi

srdbbc Tarafından Yapılan Yorumlar

05.03.2015

Ben kitap için mükemmel diyemem özellikle CentOS7 kurulumunun yanında RHEL6 kurulumunun anlatılmasını anlıyamadım CentOS kurulumu ile RHEL kurulumunları aynı durumdadır zaten CentOS6 sürümü ile RHEL6 sürümünün kurulumları aynıdır CentOS7 kurulumuda RHEL7 kurulumu ile aynıdır bence gereksiz bir teday olmuş RHEL6 kurulumu yerine kitap üzerindeki önemli eksiklik olan dosya ve dizin sisteminden bahsedilebilirdi 32. ve 49. sayfalar arasında özelelikle RHEL6 kurulumu yerini bu konu anlatılabilirdi kurulum bölümünden sonra hemen terminal işlemlerine atlanmış dosya dizin sistemini bilmeden terminal işlemleri nekadar başarılı olur kestiremiyorum genel olarak kitap 2.bölüm olan kurulum bölümü dışında gayet güzel bir kitap özellikle kurulum adımlarından biri olan ve kurulumun en önemli konusu olan disk bölümlerindirmeyi yüzeysel ele almışlar bence.
02.08.2013

Genel olarak linux başvuru veya başucu kitap'ı die satılanlar hikayesini anlatmaktan konuya girmeden 200 sayfalık kitab'ı bitirirler ancak bu kitap yaklaşık ilk 20-25 sayfası teorik işletim sistemi ve kernel mimarisinden bahsetmiş hikayesine girmeyerek mimarinin işleyişinden bahsetmiş diyer tüm sayfalarda komut ve araçlar çok güzel bir şekilde açıklanmış son olarak bilgisayarı karşınıza alıp uygulayacağınız komutlar yada bilgisayarı açtınız ya bu komut ne işe yarıyodu dediğinizde hemen alinize alacağınız bir kaynak.
02.08.2013

Kitab çok basit yazılmış tamamen evde nasıl kolay kod tabanlı işlem yapmadan server kurabiliriz şeklinde çalışılmış bir kitap zaten temel amacıda bu tamamen linux hakkında bilgisi olmayıp evde uygulamarımı deniyebilceğim bir web sunucum ve ya bir veritabı (mysql) sunucum olsun istiyorum derseniz bu kiptap size uygun ancak linux konusunda temel bilgim var ve server yönetimi öğrenmek istiyorum derseniz çok vasat bir kitap tamemen web üzerinden yönetimini anlatıyor ufak bir bölümünde SSH ile uzaktan yönetim gösterilmi okadar. Son olarak beni en çok şaşırtan bütün client uygulamaları windows 7 üzerinden gerçekleşmiş ben linux alt yapılı bir kitap olması dolayısıyla windows 7 ile aldığı ekran görüntüleri kitapda çok komik göründüğünü düşünüyorum.
11.04.2011

Yazarın daha önce javascript kitabını almıştım o kitapdaki başarısına güvenerek aldım hiç pişman değilim css konusunu herkesin anlıyacağı besit bir bicimde yazmış ayrıca kitaptaki kodlar çok güzel hazırlamış 230. sayfadayım daha çalışmayan bir kod karşıma çıkmadı kodlar hakkındaki açıklamalarıda çok yerinde ve güzel olmuş Benim gibi web tasarımla ilgileniyor ve bu sektörde ilerleme kat etmek istiyorsanız temelden başlamak işin gayet güzel bir kitap tavsiye ederim.
23.03.2011

Flashla temel düzeyde ilgileniyordum bu kitap benim flashda ilerlememi saylayacak düzeyde ayrıca içerik ve kod örnekleri bakımından zengin kitabın ilk bölümü olan flash cs5 anlatımı ise çok renkli diyebilirim bol bol ekran görüntüleri ile sunulmuş bu sayede daha rahat bir şekilde uygulama şansı veriyor temel ve orta düzey için çok güzel bir kitap diyebilirim.