Toplam yorum: 1998259
Bu ayki yorum: 29497

E-Dergi

MuaLLiM_74 tarafından yapılan yorumlar

16.10.2019

Üniversitede formasyon dersi için istenen kapsamlı bir kaynak kitap.
16.10.2019

Pegem yıllardır üniversitelerde formasyon derslerinde kullanılan güvenilir bir yayın evi.
13.08.2019

Yazarın okuduğum ilk kitabı ve ne yazık ki tam bir hayal kırıklığı oldu. Süper kahramanlı ucuz Hollywood senaryolarının benzeri fantastik bir konusu var. Kitabın bazı bölümlerindeki din-felsefe tartışmaları ile bir takım politik göndermeler de kitaba derinlik kazandıramamış. Kitaptaki fikirler ve alt metinde ise yazarımız her ne kadar tarafsız görünmeye çalışsa da batıyı (özellikle Amerika'nın Orta Doğu'da yaptıklarını) haklı gösterme gayretinde gibiydi. Ayrıca çevirisindeki sorunlar ile imla hataları ve yanlış yazılmış kelimelerin bolluğu ile Can Yayınları da beni çok şaşırttı.
06.08.2019

Yazar kitabını bölümlere ayırmadan, baştan sona bir bütün olarak yazmış. Olaylar, kişiler, mekanlar ayrıntılara girilmeden anlatılmış. Yaklaşık olarak 1930-1970 yılları arasında Mısır'ın iç ve dış politikasındaki değişimleri ve halkın yaşadıklarını, hızlı zaman geçişleriyle anlattığı için kitap uzun bir hikaye tadında akıcı bir şekilde okunuyor. Fakat ara ara kitapta kişi adlarında yanlışlık yapıldığını ve kişilerin karıştırıldığını fark ettim. Buna rağmen keyifle okudum.
02.08.2019

Çok zor bir kitap. Alışılması zahmetli bir üslup. Edebiyatımızın en aykırı, uç örneklerinden biri olduğu kanaatindeyim. Okuyucuyu kaygan, tekinsiz bir zeminde tutan; zaman, kişi, mekan, olaylar, vb. belirsizliklerin kitap ilerledikçe belirli ölçüde açıklığa kavuşturulması istenen karamsar bir anlatı. Göz korkutsa da okuyanda farklı tatlar bırakan kitaplardan.