Toplam yorum: 3.085.417
Bu ayki yorum: 5.102

E-Dergi

d'vorah Tarafından Yapılan Yorumlar

20.04.2024

Kilit Fikirler serisinin Jung'u anlatan kitabı çok güzeldi. Baskısı yok diye biliyorum ama belki bulabilirsiniz. Ruhun Yaralı Şifacısı kitabı da çok güzeldir. Ayrıca Anılar, Düşler, Düşünceler adlı kitap Jung'un ağzından yaşam öyküsünü konu ediniyor. Soru cevap şeklinde ilerlediği için okuması kolaydır. Jung'a bunlarla başlayabilirsiniz. Kendi kitaplarındaki terimlere aşina olmadan onun kitaplarını okumak başta zorlayabilir. Anlatmak istediklerine önceden bir kuş bakışı bakmak faydalı olur. Bunu da saydığım bu kitaplarla yapabilirsiniz.
13.03.2024

Nietzsche diye Freud'un sözlerini yazmışlar. Psikanalizle ilgili sözler var. Böyle bir hatayı nasıl yaparlar anlamadım. Böyle büyük bir hata ile insanları yanıltmaya hakları yok. Ayrıca buna benzer bir kitap daha var aynı yayınevinden çıkan. O kitabın içinde bu kitabın tamamı var. Bilsem almazdım bunu.
05.03.2024

Zorluk seviyesi ortanın üzerinde. Zorlayıcı kelimeler var. Öğrendiğim yeni kelimeleri telefondaki flashcard uygulamasına kaydedip tekrar ediyorum. Bol tekrar kelime öğrenmenin en önemli yöntemlerinden biri.
20.12.2023

Muhteşem bir kitap. Cibran'ın sözleri insanın yüreğine dokunuyor. Bu kadar güzel sözleri bir arada bulmak kolay rastlanır bir durum değil. Kitabı hazırlayan Özgün Ozan Karadağ'a teşekkürlerimi sunarım.
11.09.2023

Dağa yazılan şiirin duygu yoğunluğu çok fazla. Tekrar tekrar okunabilecek bir şiir. Türkçe çevirisini beğenmedim. Düz yazı gibi çevirmiş. Çeviri yaparken kelimenin yerleriyle bile oynasa çevirmen biraz daha şiirsel bir tat yakalayabilirdi. Sonuçta orijinali de Türkçe. Neyse ki ikisi de bir arada verilmiş de farkı görebiliyorsunuz.