Toplam yorum: 3.087.160
Bu ayki yorum: 6.847

E-Dergi

hadi bin nas Tarafından Yapılan Yorumlar

02.12.2017

muhakkak okunmalı! şairin şiirinin hayatından bir cüz sayıldığı hatta hayatının mütemmim cüzünün şiir addedildiği, belki de hayatının şiirinden bir cüz sayıldığı zamanlardan; şairin hayatının ve şiirinin bambaşka istikamette seyrettiği ve bu seyrin de hayrdan çok şerre hizmet ettiği zamanlara eriştik. şiirin, hem şairin kendisi hem de okuyucusu için temin ettiği gıda bizim safralarımızı atmaya, yuttuğumuz dolmaları kusmaya değil bilakis görünür ve sahnede olma uğruna (aşkına) yeni yeni dolmalar yutmaya hizmet ediyor. vatan, türkiye, millet demekle şiir kurulacağı zehabına kapılanlar her şeyden önce hayatı ile şiiri arasındaki mesafeyi kapatmakla işe başlayabilirler.
15.08.2012

ismet özelden sonra yaşayan en iyi türk şair osman konuk.
15.08.2012

insan okuyunca hakikaten bir ah çekiyor. sanayileşmenin ve modernleşmenin insanın başına ne tür belalar açtığını görebilirsiniz. aslında kitabın böyle bir derdi yok, bir hatırat ama öyle bir gözlük takarak okursak çok şey elde ederiz çünkü yazılı kültürden çok sözlü kültürün bir verimi olan hatıratlar bizi falları grafiklerde bakılanlardan olmaktan kurtarıp hakikaten orta yerine atıveriyor.aşırı derecede iyi bir kitap.
15.08.2012

fantastik hikayelerin osmanlı türkçesiyle oluşturulmuş bir terkibi.
15.08.2012

böyle münbit bir mekanın yetiştirdiği bir değer olan büyük ilim ve irfan adamı ahmet yüksel özemrenin eşsiz üslubuyla, bundan 50 yıl önce yaşanmış ancak şimdi masl gibi gelen ve bir daha yaşanması imkansızmış gibi görünen bir zaman iklimine götürüyor bu kitap.