Toplam yorum: 3.086.813
Bu ayki yorum: 6.500

E-Dergi

im.selinkoc Tarafından Yapılan Yorumlar

11.04.2013

Aşksız Gölgeler için söylenecek en doğru şey çok gerçek oluşu sanırım.İnsan Kadir Aydemir''in arkasında izliyor gibi olanı biteni.Yitik ülke, uykular Ülkesi diye geçiyor öykülerin birinde , çıkış noktası o öyküdür belki de yayınevinin.. "Oyun" öyküsü beni benden alan,can yakan, zor olan, favorim olan.. Öykü severler, biraz da melankolik bir tarzı beğenenler kaçırmamalı :)
07.04.2013

Çok uzun sayılmayacak bir roman, ve vermek istediği mesaj çok açık.. Başlarda okuyucuyu İntihar Dükanı'yla ve işleviyle tanıştırıp şaşırtıyor.. Farklı ölüm şekillerine hizmet eden, iyiyi güzeli mutlulugu hatırlatan herşeyin göz ardı edildiği bir hayat gözler önünde. Ancak bir süre sonra görüyoruz ki ufacık bir umut, bu düzene uymayan tek bir insan bile çevresindeki herkesi yolundan döndürebilir.. Değişik bir roman, iyi okumalar :)
07.04.2013

Kendini Piçlerle özdeşleştirdiğini hissettiğiniz,okumalısın diyen bir adam hayatınıza girip çıkınca, ister istemez kitabı merak ediyor insan.. Hakan Günday gerçekten derin, karanlık ve çok başarılı bir yazarmış.. Öyle anlar geldi ki, acaba bu adam kendisi de mi Piç dedim? Zira insan, kendi dışında kimseyi bu kadar iyi tanıyamaz, anlatamaz, içine giremez gibi.. Altını çizdiğim cümleler, paragraflar geri dönüp okuyunca, bir de böylelerinin varlığını bilince gerçekten etkiliyor insanı. Diğer kitaplarını okumak için sabırsızlanıyorum.. :)
24.03.2013

Oya Baydar vermek istediği mesajı gayet açık dile getirmiş.. Ancak kitabın yazar notlarından oluşan ilk kısmında bir süre sonra çok tekrara gidildiğini ve hep aynı cümlelerle eleştiri getirildiği dikkatimi çekti.. Bu durum bir süre sonra okuyucuyu sıkmaya başlıyo.. Ancak tam sıkılmaya başlanan noktada konu toparlanıyor ve son 100 ile güzel bir finale gidiyor.. Bu çok tanıdık çöplük insanları , insana hüzün veriyor..
23.03.2013

Kitabın kapak tasarımını ve adını gördüğümde farklı annelik hikayelerini paylaşan Yitik Ülkenin bol yazarlı kitaplarından biri olduğunu zannetmiştim.. Meğer mektuplar şeklinde ilerleyen ve ortak bir hamilelik sürecini paylaşan iki can dostun çook sıcak, çook eğlenceli, bazen sancılı -her iki anlamda ;) - bazen hüzünlü ve en kutsal dönemlerine tanıklık etmemizmiş aslolan.. Ben çok beğendim, bebek sahibi olmayı düşünenler, bu süreçte olanlar, yen doğum yapanlar, ya da torununu bekleyenler, hayır hayır kısaca tüm bayanlar, o da yetmez o bayanları anlamak isteyen erkekler.. Herkes okuyabilir,sevebilir, eğlenebilir :)