Toplam yorum: 3.087.413
Bu ayki yorum: 7.100

E-Dergi

BETÜL SARITAŞ Tarafından Yapılan Yorumlar

13.04.2022

Kitapta kurgu iki farklı zamanda ilerliyor. Kitapta en sevdiğim yerler, olayın akışına yerleştirilmiş ve aslında hepimizin bildiği ama aslında bilmiyormuşuz da sanki o an tam olarak orada öğrenmişiz gibi hissettiğimiz daha doğrusu o an durup fark ettiğimiz gerçekler. Mesela: “Öğrendiğim şu, hayatta her şeyi tüketen, ruhu öldüren, sahip olduklarının kıymetini unutmana sebep olan tek bir şey vardır, o da alışmak”, “Kibir ruhuna usul usul sirayet eder, haberin olmaz”, “Susan adamın kafası gürültülü olur”. Kitabın sevmediğim yanı ise çok fazla sigara ve rakı güzellemesinin olması. Kitabın sonuna kadar kurgu müthişti. Heyecan ve merak duygusu hep vardı. Ama kitabın sonu o kadar hızlı ve o kadar şaşırtıcı bitti ki. Kitabın bittiği noktadan ayrı bir kitap yazılırmış ama tabi yazarın kararı. İyi ki okumuşum. Edebiyat, tarih, sosyoloji, psikoloji, felsefe iç içe geçerek ilgi çekici bir kurguyla keyif veren bir romana dönüşmüş.
13.04.2022

Betimlemeleriyle, hatıralara verilen değerin işleniş biçimiyle, umudunu kaybetmemeyi anlatış şekliyle çok hoş bir kitap.
13.04.2022

Karanlıktan korkan ve bu korkularını anlattığı farklı kişilerin düşüncelerini dinleyip zamanla fikri değişen bir baykuşun hikayesi.
13.04.2022

Komik ifadelerin yer aldığı eğlenceli bir kitap.
08.04.2022

Ödev yapmamak için ne bahaneler üretilebilir. Hayal gücü bir çocuğun her şeyidir.