Toplam yorum: 3.087.413
Bu ayki yorum: 7.100

E-Dergi

the_gitarist Tarafından Yapılan Yorumlar

25.10.2014

Türk tarihinin en sağlam romanlarından birisi.Raif karakteri, sadece insanı aşık olmaya teşvik etmekle kalmayıp aynı zamanda kişinin bunalımlı,acı çekmekten hoşlanan yapısını çok başarılı bir şekilde tahlil etmiştir.Bir oturuşta okuyup bitirilebilecek düzeydi bir kitap.Fakat size tavsiyem kitabı okurken bazı cümleleri not almanız.
25.10.2014

Hayatımda okuduğum en iyi psikoloji kitaplarından birisidir diyebilirm bu kitap için.Kitapta iknanın temel ögeleri üzerinde durulmuş(karşılıkta bulunma,toplumsal kanır,otorite,azlık..) ve bu ögeler deneylerle desteklenerek kişilerin anlaması kolaylaştırılmıştır.Zaten Robert Cialdini'yi bilen bilir Amerika'nın en önemli psikoloji profesörlerindendir. Kesinlikle herkesin kütüphanesinde bulunması gereken efsane bir şaheserdir.
09.08.2014

Sn. Fahir Armaoğlu'nun yazdığı en güzel eserlerden birisidir bana göre.Okuyucuya konuları belgelerle birlikte o kadar düzenli vermiştir ki; hemen hemen her satır akılda kalıcı olmuştur.Bazı kişiler tarafından Amerikan ajanı diye eleştirilse de Türkiye'nin en güvenilir kaynaklarından birini kaleme almıştır.
22.01.2014

Kitap Finlandiya'nın İsveç işgali altındayken yoksul ve cahil bırakılan Fin halkının yaşamlarından kesitler vererek zor şartlar altından bugünlere kadar nasıl geldiğini okuyucuya anlatıyor.Finliler kendi bağımsızlıklarını kazandığı zaman ise halka yardımcı olacak 5-6 kişi dışında hiçbir insan kendisinden başka kimseyi düşünemiyor.Çünkü halk yoksul sürekli hastalıklarla boğuşmakta.Snelman ve dostları halktaki bilginleri,yazarları,okumuş insanları(doktor,öğretmen,girişimci) örgütleyerek bir toplumun kaderini değiştiriyor.
31.07.2013

Osmanlı tarihinin sonlarını,Cumhuriyet tarihini ve sonrasını bilinmeyen yönleriyle ustaca anlatmış üstad bu kitapta tavsiye edilesi bir eser olmuş...