Toplam yorum: 3.100.459
Bu ayki yorum: 5.000

E-Dergi

ŞekerMandalinası Tarafından Yapılan Yorumlar

Kesinlikle okunması gerekli ama uyarmalıyım, bu kitaptan alacağınız keyif 'ettiğiniz merakla' doğru orantılı olacaktır. Günümüz şartlarındaki hikayecilik anlamında bir şey beklemeyin, döneme göre değerlendirin ve kendinizi 15. Yüzyılın bir Anadolu kahvehanesinde hayal ederek Dede Korkut'un olağanüstü hikayelerini dinleyin.
Güzel ama eksik bir kaynak. Mitolojiye ilgi duyanlar gönül rahatlığıyla faydalanabilir ama kesinlikle tek kaynak olarak kullanılmamalı. Çok önemli varlıklardan bazılarının eksik olmasının yanı sıra ele alınan varlıkların da 'kendisine' değil daha çok işlevlerine değinilmiş. En basitinden Umay Ana'nın çocukları koruduğundan bahsediyor ama üç boynuzlu olduğundan bahsedilmiyor.
Bu seri güzel ama yetersiz geliyor bana. Karakterler iyi, onlara gülüyorum ve onları seviyorum ama onlarla kendimi bir türlü bağdaştıramıyorum. Bu da ister istemez olayların içine girmemi engelliyor, her şeyi dışarıdan seyrediyor gibi hissediyorum. Yazarlar da sanki evreni bizlere tam olarak verememiş gibi. Hep bir kopukluk var. Tüm bunlarla beraber bu kitabın ilkine göre çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim.
Kitabın konusu güzel, dili zor olsa da alıcı. Distopya evreni güzel anlatılmış ama o duruma nasıl geldikleri bence çok yüzeysel geçilmiş. En can sıkıcı kısmıysa başkarakterin pasifliği. Tüm kitap boyunca kitabın geçtiği evrenden çok başkaraktere sinirlendim.