Toplam yorum: 3.086.295
Bu ayki yorum: 5.982

E-Dergi

bonnuk Tarafından Yapılan Yorumlar

22.06.2022

Yaratıcı yazarlık dersleri veren, bu konuda bir kitabı olan ilaveten gölge yazarlık, yazar koçluğu, editörlük, öğretmenlik yapan ve son dönemde "derin okuma" atölyeleri düzenleyen, Dr. Korhan Altunyay'ın bazı roman ve öykülerin analitik tahlillerini içerir. Kitapta bahsedilen kitapların herhangi birini okuduysanız ya da okumak niyetindeyseniz farklı bir bakış açısıyla, derinden analiz imkanı elde etmiş olacaksınız. Belirtmek isterim ki ele alınan kitapların ille de okunmuş olması gerekmiyor. Bu hikayeleri hiç okumamış olsanız da, derin okuma yapmayı seven ve farklı bakış açılarını kazanmak ve geliştirmek isteyen "edebi okur"lar için son derece keyif verici ve öğretici bir kitap.
12.02.2022

Kitabının, piyasadaki benzer nitelikte görünen diğer kitaplardan ayıran en önemli özelliği, onlarda bulamayacağınız bazı edebi terimlere de yer vermesi. Yazdığı eserde, bilinçli ya da bilinçsiz kullandığı tekniğin adının ne olduğunu bilmesi yazar adayına aynı zamanda entellektüellik de katar der Korhan Altunyay.

Kitap yaratıcı yazarlık yolunda, kurmaca, kurgu, karakterizasyon, bakış açısı, dil kavramlarını değinmekle kalmıyor bunların detaylarına iniyor. Bir nevi kavramlarla ilgili bir sözlük, bir baş ucu kitabı niteliğinde. İçerikte kendi deneyimlerinden ve son bölümde bazı kitaplardaki öyküleri de, kitapta anlatıkları başlıklar altında inceleyen yazar, yaratıcı yazarlık öğretilerinin yanı sıra kurmacanın gizemli dünyasının kapılarını da okuyucusuna açıyor