Toplam yorum: 3.075.924
Bu ayki yorum: 2.800

E-Dergi

oceanchild Tarafından Yapılan Yorumlar

08.06.2022

kötü bir bilim kurgu okuru olduğum için kitaba pek entegre olamadım. cep boy formatta okumayı ise hiç sevmiyorum. dolayısı ile objektif bir değerlendirme yapamasam da kitabı beğendiğimi de söyleyemem.
08.06.2022

içinde bilmediğim detayların da olmasını istediğim bir kitap olmuş. bugüne kadar anlattıkları güzel bir formatta hataya yer verilmeden aktarılmış. ancak keşke daha detaylı bir çalışma olsaymış. zira metin akpınar kitapta anlatılanlardan çok daha fazlası.
27.05.2022

her ne kadar beğenerek okuduysam da cep boy olması okumaktan soğuttu. normal boyda olmadığından kitap keyif vermiyor doğrusu.
26.05.2022

bu konudaki güvenilir bilgileri güvenilir bir ağızdan öğrenmek gerçekten güzel. malumunuz istanbul eski defterdarı mehmet faik ökte kendi kitabında varlık vergisi uygulaması sırasında yaptıklarını kendi penceresinden aktarmıştı (1951). bu kitap da elime geçmiş ve dilinin bana ağır gelmesi sebebi ile okuyamamıştım. aynı dönemde aynı görevde daha düşük bir rütbede görev alan yazar, o dönemin yaşayan son canlı tanığı olduğu sıralarda gerek ökte'nin kitabında yazdıklarına, gerek ökte'nin kitabını okuyanların yazdığı yorumlara, gerekse aynı dönemden diğer insanların anılarında yazdıklarına cevaben bu kitabı yazmış. cevap verilen kaynakların da öenmli bir kısmını okudum. yazarı da diğer çalışmalarından yeterince tanıyorum. oldukça başarılı bir kaynak eser ve güzel bir cevabi kitap olduğunu teyit edebilirim. olayları kendi penceresinden görmek isteyenlere belgelerle cevap veren iyi bir çalışma. iyi ki okudum.
11.05.2022

çocuklar için fena sayılmaz. karakter adları okunması ve akılda kalması anlamında bırakın çocukları büyükler için bile zor. ilk dikkatimi çeken bu oldu.