Toplam yorum: 1776444
Bu ayki yorum: 23485

E-Dergi

mucohit tarafından yapılan yorumlar

31.07.2015

Bu türde (bilimkurgu, distopya) bir kitap okumamışsanız veya ilginiz yoksa sizi sıkabilir çünkü biraz ağır ve anlaşılması zor olabilir. Yinede son derece kaliteli bir kitap ben okurken çok zevk aldım, herkese kesinlikle tavsiye ederim ama dediğim gibi bu tür konularda okuduğunuz ilk kitap bu olmasın.
31.07.2015

Sinema kuramları üzerine yazılan kitaplar genelde bilimsel ve sinema sanatına özgü kavramlarla dolu olduğundan ilk başlarda anlaşılması zordur. Ancak bir araya gelen birkaç hocanın anlatımıyla meydana gelen bu kitap sinemanın belli başlı kuram ve kuramcılarını son derece anlaşılır bir dille ele alır. Okur için anlaşılması kolaydır ancak bu kitabı anlamak sinema kuramlarını anlamak değildir. Tıpkı ingilizcenin beginner seviyesindeki tüm konuları anladığınızda ingilizceyi öğrenmiş olmamanız gibi. Sadece ilk adımdır ve buzdağının görünen kısmıdır. Sinema kuramları 1 ve 2 adıyla iki cilt halinde satılan bu kitap sinema kuramlarını öğrenmeye niyetlenmiş sinema meraklıları için iyi bir başlangıç olabilir.
31.07.2015

Yalın bir dile sahip. Türkiye'de film eleştirisi alanında yazılmış belli başlı kitaplardan biri.
30.07.2015

Distopik türde okuduğum en zevkli kitaplardan biriydi. Bu tür konularda ufku açan ve farklı perspektifler sunan bir kitap.
29.07.2015

Sinemadaki film türlerini öğrenmek adına iyi bir başlangıç.