Toplam yorum: 2023666
Bu ayki yorum: 13869

E-Dergi

GoncaEMR tarafından yapılan yorumlar

07.12.2018

Mücadeleyi en iyi anlatan dolaysız ve açık seçik bir kitap. Ancak bu açık seçiklik kitabı basitleştirmek yerine daha da yüce bir yere taşıyor. Hem çocuk hem yetişkin herkesin kendince dersler çıkarabildi, cesareti, mücadeleyi, umudu, yenilmeyi ama yıkılmamayı, kazanmayı ve kaybetmeyi en iyi anlatan yapıtlardan biridir.
07.12.2018

Daha küçücük bir çocukken okuduğum, kitabın kahramanı Zeze ile dost olduğum zamanlardan beri belki de en çok sevdiğim kitaplardan biri. Çocukken ruhumu gördüğüne inanırdım Zeze'nin hala inanıyorum. Şeker Portakalı okumuş olmak kesinlikle bir ayrıcalık. Hem yetişkinler hem de çocukların okuması gerekir.
07.12.2018

Gürsel Korat farklı anlatımı ve dil becerisi ile harika bir kitaba daha imza atmış. okurken nerede olduğunuzu, zaman ve mekan olgusunu yitiriyorsunuz. Yazarın tüm kitaplarını şiddetle tavsiye ederim.
07.12.2018

Mükemmel bir kitap. Gürsel Korat'ın dili alışık olduğumuz,sıradan roman dillerinden çok daha canlı. Olay örgüsü, kurgulanış şekli, sonu ve zaman - mekan tanımlamaları ile sizi içine hapsediyor. Zaman zaman gözyaşı döktüren, güldüren, kızdıran, hayıflanmanıza neden olan bir kurgu olduğu kadar gerçeği de yansıtan eşsiz bir kitap. Ermeni tehciri konusuna cesur bir bakış açısı.
07.12.2018

Kitap Zweig'in akıcı dili sayesinde hep bildiğimiz tarihsel kişiler ya da olaylar ile ilgili farklı bir bakış açısı getiriyor. oldukça sürükleyici ve detayları ile şaşırtıcı. Kesinlikle güzel bir kitap.