Toplam yorum: 3.099.665
Bu ayki yorum: 4.201

E-Dergi

igunduz91 Tarafından Yapılan Yorumlar

30.09.2012

Linux ile temelim olduğu için, linux bilgimi arttırmak için devamlı okumakta ve çalışmakta idim. Daha sonra bu kitabı gördüm ve aldım. amacım, evde ağ içiresinde bir server oluşturup. evdeki 3 bilgisayar mühendisi öğrencisi arkadaşımın Joomla çalışmalarını bu kuracağım serverdan yapmalarını istedim. ve oldu da... yazarın dediği gibi anahtar teslim server kurulumunu çok güzel anlatmış. benim gibi linux meraklı aradaşlara tavsiye ederim.
03.09.2012

3 ay önce toplu kitap siparişinde bu kitabıda ürün listesine eklemiştim. geldiğinden 3 ay sonra elime aldım. Hızlıca ne olduğu hakkında hızlı bir okuma yaptım. Gerçekten de bilgisayar müh. noktasında bilgisayarda ki pek çok ince noktayı ele almış, bilgisayarın nasıl çalıştığı bazı konuların nasıl olduğu(resim video gibi) vs ince noktasına kadar anlatmış, daha uygun bir zamanda kitabı baştan sona kadar ayrıntısı ile okumak için zaman ayırmayı düşünüyorum.
03.09.2012

Bilgisayar mühendisliği 3 sınıfa geçmiş biri olarak bu sene bilgisayar ağları ders göreceğiz. şahsım olarak bilgi güvenliği alanında uzmanlaşmak isteyen bir öğrenci olarak bilgisayar ağlarında eksikliklerim vardı. Bu kitap sayesinde çoğu şey hakkında temel sayılabilecek bilgi sahibi oldum. Daha fazla kitap ile bilgisayar ağları konusunda iyi bilgi sahibi olmaya çalışacağım. Bu kitap da yolun başında olan arkadaşlara yardımcı olacaktır. Okumanız gerekir. Çünkü yazar misal tcp dns ıp alt maske vs gibi konuları anlayabileceğimiz düzeyde basitçe anlatmaya çalışmış. Yararlı olacaktır.
21.07.2012

Linux'tan Kim Korkar adlı kitap dan sonra okuduğum Linux adına 2. kitap diyebilirim. Linux dünyasına girip işi temelinden öğrenme niyetinde iseniz benim gibi, el kitabı olarak taşıyabileceğiniz bir kitap ince olması taşınmasında kolay. ancak yeni başlayanlara tavsiye etmem. komutları anlamak ta zorlanabillirsiniz. sistem yöneticisi olma yolunda ilerlemeyi düşünenlerdenseniz kitaplığınızda yer almalı diye düşünüyorum.
21.07.2012

C ve Php geçmişimin olmasından ötürü Php anlamakta zorlanmadım. Ancak kitap için şöyle bir durum var. Kitap herşeyi ile tedaya girmiş diye düşünebilirsiniz. Ancak php de ciddi mana da uzmanlaşmak için tedayın olması güzel birşey. Php başlamakla şunu fark ettim zaten. Herşeyi bilmek zorunda değiliz ancak neyi nerede kullanıldığını bilmek gerek. Bu manada php kökünden halletmeyi düşünenler için muhteşem bir kaynak.
Sonuçta Php basit ancak nazik bir dil olduğunu da edindiğim tecrübe olarak iletmek isterim.