Toplam yorum: 3.092.899
Bu ayki yorum: 3.500

E-Dergi

murat_haşhaş Tarafından Yapılan Yorumlar

12.01.2022

Bu konuda daha önceki farklı kitaplarda okuduklarım tek kitapta toplanmış . İddaa edildiği gibi haşhaşilerin şarap veya uyuşturucu kullandıkları hakkında kesin bir bilgi yok hatta Hasan Sabbah kendi oğlunu şarap tutkunu oldugu için öldürmüş. Bu kitapta haşhaşileri , Salahattin Eyyubinin himaye ettiği ve haşhaşilerin şovelyelere vergi verdikleri yazıyor , daha önceki okudugum kitaplarda buna rastlamadım . Bu kitapta haşhaşi kelimesinin anlamınının ve kökeninin ne oldugu bilinmiyor . Haşhaşiler tapınak şovalyelerine vergi vermemiş hatta haçlı seferlerinde haçlılara yaptıkları suikastlar ile Avrupada şu anda bile gündemini koruyor .
Sakin kafa ile okuyun.
31.12.2021

yazarları daha önceden okumuşsanız hangi bölümü hangi yazarın yazdıgını anlayabiliyorsunuz . buda çok eğlenceli.
17.12.2021

BÜYÜYENAY yayın evinin ana metinden daha uzun olan araştırma metni (eser ve yazar hakkında ) çok güzel . İblisin canı sıkılır çünkü insanlar arasında fitne çıkarmal işi çok kolaylaşmıştır ve artık zevk vermemektedir . Canı sıkılan İBLİS yeryüzünde gezerken Gürcüstanda bir bey kızına aşık olur önce onun nişanlısını fitne çıkartarak ölümüne sebep olur...... olaylar gelişir .... beyendim tavsiye edilir .
14.12.2021

Bir sonraki bölümü okuduğun da , önceki bölümü anlayabiliyorsun . anlatımı farklı , bırakamıyorsun . II . Dünya Savaşında İtalyada savaşmakla kaçmak arasında kalan bir öğretmeni anlatıyor. ................
Peki ya şehitleri ne yapacagız.? Neden öldüler?......savaş yalnızca onlar için gerçekten bitmiştir .
14.12.2021

yarıda bırakmadım .. tamamlayabildim . güzel tavsiye edilir.