Toplam yorum: 2.394.619
Bu ayki yorum: 23.226

E-Dergi

BeşNoktaİki tarafından yapılan yorumlar

10.07.2020

Üzerine çok emek verilmiş, çok güzel bir eser. Psikomitoloji çok yerinde bir tanım olmuş. İki kavramın ilişkisi her zaman ilgimi çekmişti. Beni oldukça tatmin etti. Ancak ağır bir eser. İslam üzerinden gitmiş, her mitoloji için benzer bir çalışma yapılsa keşke.
10.07.2020

Hukuk ve Psikoloji alanıyla ilgilenenlerin son yıllarda kaynak sıkıntısı azalır oldu. Bu alanda yazılmış pek kitap yoktu. Ruhsal bozuklukların suç ile ilişkisi anlatılıyor temel olarak. İlgisi olanlara, konu üzerine çalışanlara tavsiye ediyorum.
10.07.2020

Yaklaşık 120 sayfa boyunca "ne okuyorum ben" diyerek sıkıldım, pek bir şey anlamadım. Ancak kitap kendisini açmaya başladıktan sonra elimden bırakamadım. Özellikle Amadeu'nun dilinden yazılmış kısımlar çok etkileyici. Tekrar tekrar okunası metinler içeren bir roman.
10.07.2020

Hem iyi bir imparator hem de iyi bir filozof Marcus Aurelius. Her bir cümlesinde stoacılığın "ben buradayım" dediğini görmek mümkün. Öğretilerinin gerçek hayatta karşılık bulması günümüzde biraz zor olabilir ama yine de okunması ve üzerine düşünülmesi gerekiyor.
10.07.2020

Çok güzel bir anlatımı var kitabın. Hikayesi de oldukça heyecanlı. Seneler önce okuyup hak ettiği değeri görmediğine üzülmüştüm. Bilinirliğinin artmaya başlamış olması umut verici.